Přechod Krkonoš po hřebenech

Jako jedna z nejznámějších a nejvyhledávanějších turistických cest se považuje Krkonošská hřebenovka. Co je na ní krásné, je to, že jí zvládne každý. I člověk, který s turistikou začíná. Dá se rozdělit do několika etap.

Turistika Krkonoše

Záleží pouze na Vaší fyzické zdatnosti, podle které se sami můžete zvolit začátek i konec. Bavíme se o několika dnech (2-3 dny).

A jak vyřešit přespání v národním parku? Je zde spousta chat, které si můžete předem rezervovat. Ať už se jedná o postel či spaní ve spacáku, záleží na Vaší komfortní zóně.

Bohužel, zde nejsou nouzová stanoviště pro stany jako na Šumavě. Jsou zde postaveny pouze nouzové přístřešky, před ochranou deště, ty ale nejsou plně určeny k přenocování (Ručičkách, nad Krakonošovou snídaní, na Janouškově cestě, na rozcestí U Čtyřech pánů, na Rovinkách, Svozu, Malé Martinovce, Krásné pláni, Klínovkách, Černém potoce, Rejdišti, V Končinách, na Cestníku, Václaváku, Černého hoře, Rohu hranic, u albeřického hraničního přechodu a pod Lesním hřebenem). Pokud byste stanovali, mohli by jste se potýkat se zákonem.

Zajímavostí je i to, že je vyhledávána jak českými tak i zahraničními turisty. Nejenom že se můžete dostat na nejvyšší vrchol České republiky (Sněžka 1603 m.n.m.), ale můžete poznat krásu i z polské strany (Karpacz).

Karpacz Polsko

Přechod Krkonoš po hřebenech

Ráda bych Vám nabídla jednu z možností jak se dá zdolat pěší Krkonošská hřebenovka. Jedná se o 55km, které se dají překonat ve dvou dnech (pro zkušené turisty- lehká výbava) či ve třech (nenáročná).

Den 1

 1. Pec pod Sněžkou – po červené
 2. Richtrovy boudy – po zelené
 3. Výrovka – po zelené
 4. Sv. Petr – po žluté směr Kozí hřbety
 5. Úbočí Kozích hřbetů – po červené
 6. Luční bouda – 17km (přespání)

Den 2

Pozn. Pokud jste zdatní a ranní ptáče zároveň, jste schopni tuto cestu(den 2. a 3.) zdolat za den. Počítejte ale s tím, že buď musíte mít zajištěný nocleh ve Špindlerově Mlýně, či stihnout poslední autobus do Pece pod Sněžkou.

 1. Luční bouda – po žluté
 2. Rownia pod Snezka – po červené (Česko-polská cesta přátelství)
 3. Svinské kameny – po žluté
 4. Vosecká bouda – 17km ( přespání, občerstvení)

Den 3

 1. Vosecká bouda – po žluté
 2. Krakošská snídaně roz. – po modré – po České cestě – žlutá, červená
 3. Pramen Labe – zelená; červená Bucharova cesta – dále buď červená(náročná) či modrá (lehčí)
 4. Špindlerův Mlýn – konec

Každá cesta, kterou se vydáte je jedinečná. Nezáleží na tom jestli jste začátečník či pokročilý. Jedná se o to, jak a nakolik, si dokážete vychutnat krásu okolí.

Šťastnou cestu!!!

Luční bouda západ slunce

Západ slunce - Luční bouda - Krkonoše

Kozí hřbety

Kozí hřbety v Krkonoších