Přehrada Horní Bečva – Beskydy


Dochází Vám inspirace v plánování výletů? Máte rádi vodu, krásný výhled na kopce, čerstvý vzduch, procházky, lehké sportovní aktivity anebo pikniky v přírodě? Pak je přehrada v obci Horní Bečva to pravé místo pro váš příští výlet.

Přehrada se nachází v Beskydech, nedaleko města Rožnov pod Radhoštěm a rovněž nedaleko hranic se sousedním Slovenskem.

Vodní nádrž leží v údolí řeky Bečvy, vznikala dlouhých 12 let a dokončena byla v roce 1944. Délka hráze je 250 metrů, hloubka vody dosahuje 7 metrů a celková rozloha vodní plochy je 5 hektarů.

Vzhledem k travnaté ploše se vzrostlými stromy, která přehradu z části obklopuje, je toto místo vhodné pro relaxační aktivity, piknik v přírodě či posezení na lavičkách, kterých se na břehu nachází hned několik. V letních měsících se ve vodě dá také koupat či plavat. Voda na první pohled sice není průzračná, ale její čistota je ke koupání dostačující. Milovníci pohybu či děti zase určitě ocení možnost využití přírodního, dětského/sportovního hřiště, na kterém si dospělí mohou protáhnout svaly a děti vybít přebytečnou energii.

Přehrada Horní Bečva

Okolí přehrady je čisté, klidné a v různých ročních obdobích má odlišné kouzlo. Během jarních a podzimních měsíců sem míří málo návštěvníků, většinou se jedná o místní obyvatele, kteří zde chodí posedět a rozjímat například při západu slunce. V letních měsících je zde o poznání více lidí, často rodiny s dětmi či mládež, zkrátka všichni, kdo si chtějí užít přírodního koupání a sluníčka.

V nedalekém okolí vodní nádrže se nachází několik hotelů a restaurací, kde můžete doplnit energii chutnou kávou či dobrým jídlem. Výlet rovněž můžete spojit s výstupem na nedalekou Súkenickou rozhlednu (Čartak) či návštěvou Obůrky v nedaleké obci Bílá, kde si z blízka můžete prohlédnout různá lesní zvířata.

Přístup k přehradě je velice snadný. Dá se k ní dojet autem (parkovné se zde neplatí), autobusovou linkou z Rožnova pod Radhoštěm, na kole po cyklostezce Bečva nebo pěšky z libovolného směru.

Související:

Velká Čantoryje – nejvyšší vrchol Slezských Beskyd