Přehrada Luhačovice


Lázně Luhačovice a jejich okolí se pyšní krásnou přírodou a zhruba 2 kilometry od rušného městského centra se nachází Luhačovická přehrada. Ta je vhodným tipem na aktivně strávený odpolední výlet. Kolem přehrady je asfaltová cesta, jejíž okruh měří cca 3 kilometry.

Přehrada Luhačovice – aktivity

Kromě chůze, běhu či jízdy na kole a koloběžce je terén vhodný i pro jízdu na kolečkových bruslích, která je zde velice oblíbená.

Navíc si přímo u přehrady můžeme vypůjčit kolo nebo koloběžku na určitý počet hodin nebo na celý den. V zimě při dostatku sněhu lidé využívají tuto trasu jako běžkařskou trať. V létě je přehrada často využívaná jako přírodní koupaliště, které se také hemží loďkami a šlapadly se skluzavkami. Dokonce tu nalezneme i aquapark s několika skluzavkami. Ten se nachází mimo přehradu, a proto je tedy vhodný pro lidi, kteří mají negativní reakce na přírodní vodu. V areálu můžeme využít stánek s občerstvením. Po cestě kolem přehrady nacházíme různé posilovací stroje, které si může každý kolemjdoucí vyzkoušet. Narazíte také na středně velké dětské hřiště nebo na lanové centrum pro mladší děti, které už je však placené. Oblíbenou aktivitou mladších dětí je také krmení kaprů z hráze.

Občerstvení

Kolem přehrady nalezneme několik restaurací a hospůdek, které jsou však v aktuální covidové době uzavřené. V létě díky turistické návštěvnosti nabízí své produkty i několik stánků.

Parkování

V blízkosti přehrady leží velké parkoviště, které je však placené – od října až do května stojí celodenní parkovné 30 Kč, od června do září je celodenní parkování za 60 Kč. Další variantou je parkování v Luhačovicích, například na záchytném parkovišti, které najdeme u výjezdu směrem na Zlín, ale parkovišť je v Luhačovicích mnoho. Poplatky bývají 20 Kč za hodinu či 50 Kč na den.

Fotogalerie