Přehrada Muldenberg – nádherné vodní dílo v Německu

Vodní přehrada Muldenberg se nachází v německých Krušných horách nedaleko obce Schöneck v okrese Vogtland.

Přehrada Muldenberg Německo

Začátek společného výletu s přáteli byl naplánován z malého městečka v Krušných horách. Nadále měla pokračovat přes města Kraslice, Klingenthal až k Schönecku. Cestou jsem však v dálce zahlédla něco, co mé oči tak pohltilo krásnou, že jsem byla nucena zastavit a prohlédnout si to. Byla to přehrada Muldenberg, která leží v okrese Vogtland, pouhých 17 minut autem z města Kraslice.

Přehrada Muldenberg Německo

Parkování je přibližně 100m od samotné přehrady. Z přehrady je nádherně vidět na přírodní panorama, jež tvoří stromy. Nejkrásnější na tom všem je možnost se procházet po přehradní hrázi, která je přístupná i pro cyklisty. Po stranách jsou umístěny i lavičky s příjemným výhledem na vodní přehradu.

Zajímavosti

  • Přehrada byla vybudována mezi lety 1920 – 1925.
  • V roce 1945 zde došlo k tragické nehodě, při které zahynulo celkem 13 lidských životů. Při ukládání munice do štoly došlo k výbuchu. Hrob těchto lidí se nachází 200m od přehrady.
  • Přehrada zásobuje pitnou vodou 100.000 obyvatel.

Přehrada Muldenberg Německo 2

Cesta  k přehradě

Na kole

  • K přehradě je možno se dostat i na kole, jelikož terén je přístupný. Cesta kolem trvá z Kraslic přibližně 2 hodiny. Tato cesta není nějak fyzicky náročná a nemá ani vyšší stoupání. Sama jsem ji na kole několikrát postoupila

Autem

  • Přibližně 200m od přehrady se nachází parkoviště, které je neplacené. Na mapách najdete přehradu pod názvem ,,Muldenberg“. Cesta z pohraničního města Kraslic trvá přibližně 17 minut. Všechny cesty jsou udržované.

Je zde zakázáno rybaření a jakékoliv sporty týkající se vody, ale i přesto je tato přehrada nejkrásnějším místem, které jsem kdy viděla a ráda se sem vracím. Najdu zde odpočinek a neskutečně krásný pohled pro mé oči.

Přehrada Muldenberg Německo 3

Mapa