Přehrada Pastviny – ideální dovolená


Máte plnou hlavu starostí a potřebujete nahlédnout na čas do přírody? A nebo pouze hledáte místo na letošní dovolenou s dětmi či bez? Přehrada Pastviny je ideální lokalitou jak pro rodiny, tak pro cestovatelé a trempy všeho druhu.

Pastviny přehrada

Zaplavené údolí, táhlé uprostřed lesnaté krajiny až k hrázi, u které se slunní hejna tolstolobiků, mohutných kaprů, líných amurů čekajících na úlomek zastaralého pečiva. Pouze tolstolobici nehnutě předvádí svou velikost a na kusy olámaného chleba absolutně nereagují. Pastvinská přehrada je takzvaný „Ráj pro Rybáře“.

Přehrada Pastviny

Ubytování v pohodlných chatkách, rozmístěných téměř po celém údolí blízko vodě, není předražené. Popřípadě mohou posloužit i okolní penziony, jiné apartmány či kemp.

Ubytování Pastviny

Místo pro léto, jak stvořené. Možnost vypůjčení šlapadel, lodích menšího rozměru, paddleboardů a dalších prostředků může zabavit vás i vaše děti. Všude okolo se nabízí pohledy na zachovalé, české vesničky, které nenechají Váš fotoaparát v režimu off. Ale přestaňme nabádat diváky jenom letními možnostmi.

TIP: Peklo u Nového Města nad Metují v Orlických horách

Výjimečné chvíle Vám nabídne tamní krajina i v zimním období, kdy vysoký viadukt pokryje vrstva sněhu a voda se stane nehnutou, posypána povlakem bílého prašanu. Opadané stromy, které se dorostly do výše až patnácti metrů, dělají atmosféru v zimním období tak ponurou, až Vás z toho mrazí.

Přehrada Pastviny - most

Vodní nádrž Pastviny skrývá mnoho dalších tajemství o kterých se dá jednoznačně říct, že dokáží vytřít nezaujaté osobě zrak. Patří mezi jednu z největších perel Orlických hor a svými příběhy a pověstmi, si právem vysloužili, abychom je tak nazývali.

Přehrada Pastviny - most 2

Zajímavosti:

  • Hloubka přehrady je více než 15 metrů.
  • Pokud byste se rozhodli vyrazit kolem této vodní nádrže na výlet, pak byste ušli 17 km a trvalo by vám to přibližně 4 hodiny.
  • Pro všechny fandy adrenalinových zážitků je zde v okolí i bobová dráha. Ta má délku 740 metrů a má dva okruhy, jako jediná v České republice.
  • A protože tato vodní plocha je opravdu velká, půjčovna lodí nesmí chybět.

Jak vidíte, zábavy zde je pro každého plno.

Výlety v okolí

  • Rozhledna Amálka
  • Zámek Žamberk
  • Tyršova rozhledna
  • Zámek Žampach

Související:

Napsat komentář