Přehrada Seč – vodní nádrž nedaleko Chrudimi


Dnes bych vám chtěla představit jedno krásné a malebné místo, kde se nachází nejenom přehrada Seč, ale i zřícenina hradu Oheb, ze kterého je překrásný výhled na okolní krajinu a lesy, které toto místo dokola obklopují.

Sečská přehrada – poloha

Místo se nachází v Pardubickém kraji a je snadno dostupné autem. Cesta vede přes malinké vesničky, takže si užijete krásné výhledy už po cestě sem. Asi kilometr od místa se nachází i prostorné místo pro zaparkování, takže se nemusíte bát, že byste pro svého automobilového miláčka nenašli prostor na zaparkování. Samotné místo se ale nachází ještě o kousek dál a to přesněji cca kilometr bludištěm lesem.

Přes les vede malebná cesta skrz stromovou alej (doufejme, že až tam pojedete, nějaké stromy tam ještě zůstanou), která se klikatí přes celý les. Je rozhodně složité se v lese zorientovat, dá se tam docela dobře ztratit, takže doporučuji papírovou mapu nebo navigaci v mobilním telefonu. :)

Výhled

Pokud jste se zvládli prodrat spletitým lesem a neztratit se, jako odměna vám bude sloužit právě výhled z této přehrady.

TIP na výlet v okolí může být Lovětínská rokle.

Je opravdu jako stvořená pro milovníky krásné přírody, malebných výhledů a také fotografy, kteří se zde dokáží vydovádět v každém ročním období, protože toho pro lidské oko nabízí opravdu spoustu. S největší pravděpodobností vás jako první zaujme podivuhodný ostrov uprostřed, který působí jako dominanta celé krajiny. A nejenom to. Celý prostor kolem dokola obklopují stále jěště zelené a husté lesy, který tento krásný zážitek ještě více umocňují.

Přehrada Seč - vodní nádrž

S největší pravděpodobností zde na tomto místě nebudete jediní návštěvníci, protože podle mě je tato přehrada opravdu známá svojí krásou. A proto, jestliže se budete chtít vyfotit u samého okraje skály, abyste zachytili co nejhezčí vzpomínku, připravte se i na možnou frontu. O krásné fotky totiž v této době stojí opravdu každý. :)

Zřícenina hradu Oheb

Pár desítek metrů od tohoto místa se také nachází hrad Oheb, ze kterého je snad ještě hezčí výhled než z přehrady. Tento hrad už je převážně zřícenina, takže nečekejte nějaký krásný a honosný prostor. Na tento hrad se dá hodně způsoby. Vede na něj spousta titěrných cestiček, takže je jen na vás, jakou cestu si vyberete.

Stejně jako u nejhezčího místa přehrady se připravte, že na úplném vrcholu hradu, odkud je většinou nejhezčí výhled, naleznete s největší pravděpodobností opět frontu lidí, kteří se zde budou chtít stejně jako vy vyfotit.

Zřícenina hradu Oheb

A co říci závěrem?

Závěrem bych chtěla říct, že tento výlet je vhodný jak pro páry nebo rodiny, ale i školní výlety nebo jen tak, pokud chcete navštívit nějaké krásné místo v přírodě.

Doufám, že se vám toto místo zalíbilo a že ho zařadíte do svých příštích plánů na výlet. :)

Ubytování v okolí

Doporučujeme:

Napsat komentář