Prekurz plavčíka – plavecké zkoušky


Jedna z prvních věcí, která se musí absolvovat je prekurz plavčíka. My ho měli až po pohovoru se zaměstnavatelem, ale lze ho mít i před.

Plavecké zkoušky v USA

Prekurz trvá 2 hodiny a my ho měli v bazénu na Suchdole v areálu ČZU. Co se od nás bude čekat jsme věděli z webových stránek, ale stejně jsme byli plni obav, jaká bude realita. Vlastně nás nečekalo vůbec nic jiného než se píše na webu.

Jako první jsme lovili 5 kilový předmět ze 4 metrové hloubky a s ním uplavali jeden bazén na znak

Je třeba podotknout, že bez plaveckých brýlí, protože když bychom skákali pro člověka, také bychom se brýlemi neměli zdržovat. Měl jsem trochu problém předmět přes vodu vidět, ale hlavní bylo plavat jako raketa dolů, rychle to chytnout a zpátky nahoru.

Bazén
Bazén

Pár lidí to dělalo na víc pokusů a i Áďa s tím trošku zápasila. Za sebe musím říct, že to nebylo nic těžkého a sami si můžete natrénovat plavat v bazénu do největší hloubky a sáhnout si na zem.

Tip: Až budete plavat na znak, tak nikdo neměl nic proti mým rychlejším prsovým nohoum.

Druhý úkol byl uplavat 4 bazény kraula, 4 bazény prsa a 4 bazény volný styl bez přestávky

Nikdo tam neměřil čas, ale i tak jsem se snažil jet co nejrychleji. Nezdá se to, ale 300m člověka docela unaví a mě to i dehydrovalo, že jsem se hned utíkal napít. Áďa z toho byla taky nějaká unavená a slíbila, že už si nezapálí. Jestli jí uvidím s cigárem, tak jí to připomenu. :)

Třetí úkol byl 2 minuty šlapat vodu

Pochopitelně půlka z nás šlapala dřív než všichni naskákali do vody a měřil se čas, takže to byly možná i 3 minuty. Ale spíš to byla taková srandička, nedovedu si představit, že by se někdo topil, protože neumí kopat nohama. Ale pravdou je, že mě už pak docela bolely. :)

Na závěr proběhl pohovor v angličtině

Ten se mi zdál o trochu snažší než ten reálný přes Skype, ale aspoň člověk dostal zpětnou vazbu, že to v tý Americe nějak přežije. Áďa z toho měla skoro panickou hrůzu a nakonec se smála, že to bylo fajn.

Celkově jsme z toho byli oba docela unavení, takže jsme zvědaví jak dáme ostrý kurz, který trvá 3 dny a má být o mnoho náročnější. Určitě se můžete těšit na report.

Související:

Napsat komentář