Při cestě na Istrijský poloostrov navštivte řadu zajímavých míst


Cesta autem na Istrijský poloostrov zabere přibližně 7 – 8 hodin, tedy pokud nenarazíme na dálnicích na kolony a nebudeme cestou zastavovat na prohlídky měst. Celková trasa, bez různých zajížděk, se příbližuje 700 km. Pro zkušeného řidiče tak není problém tuto trasu v rozumném čase zvládnout.

Cestou můžeme navštívit řadu zajímavých míst. Na Istrijském poloostrově v Chorvatsku nalezneme rovněž řadu překrásných historickým měst a památek.

Po dálnici až na Istrii

Chorvatsko Istrie

Aby byla cesta co nejrychlejší, je vhodné zvolit jízdu po dálnici. Sice je nutné zakoupit si dálniční známky jak u nás, tak i v Rakousku a na Slovinsku, ale zároveň se tak vyhneme placeným rakouským tunelům. Částka za průjezd tunelem může být mnohdy i dražší než dálniční známka.

K výjezdu z České republiky je ideální použít hraniční přechod Mikulov či Břeclav. Pokud však zvolíme Mikulov, vyhneme se jednomu hraničnímu přechodu. Vjedeme totiž rovnou do Rakouska po D52. Pokud bychom zvolili hraniční přechod v Břeclavi, pojedeme po D2 směrem na Bratislavu.

Přes Mikulov je cesta rychlejší a pohodlnější

Když přejedeme hraniční přechod s Rakouskem, napojíme se za chvíli na dálnici A5, která směřuje na Vídeň. Zde si můžeme udělat zastávku, protože Vídeň je překrásné historické město, které láká turisty svým prostředím i památkami.

TIP: Kamenjak Chorvatsko – nejjižnější místo istrijského poloostrova

Z Vídně se vydáme po dálnici A2 směrem na Graz, neboli česky Štýrský Hradec. Zde doporučuji udělat další zastávku. V Grazu lze totiž navštívit řadu památek, které si nemůžete nechat ujít. Mezi ty nejzajímavější patří Zámek Eggenberg, Hodinová věž či Schlossberg, což je Zámecký vrch.

Chorvatsko Istrie 1

Z Rakouska na Slovinsko

Ve chvíli, kdy vyjedeme z Grazu, začne nás dálnice směrovat na Maribor, který se již nachází na Slovinsku. Rakouské hranice se Slovinskem přejeme v blízkosti slovinské obce Šentilj. Z Grazu jedeme po dálnici A9 až k hraničnímu přechodu, kde následně najedeme na A1, která nás dovede až do Mariboru. Ten můžeme buď objet po A1 nebo si zde můžeme udělat zastávku. Maribor totiž patří ke krásným slovinským městům.

Istria Chorvatsko – A jsme tu

Z Mariboru jedeme po A1 až do Ljubljany. Z té pojedeme stále po A1 až k hranicím s Chorvatskem. Slovinské hranice přejedeme v obci Dragonja. A jsme v Chorvatsku. Po přejezdu hranic se dostaneme na dálnici A9. Nyní se již nacházíme na Istrijském poloostrově, kde je mnoho zajímavých lokalit, mezi které patří Umag, Novigrad či Poreč. Za zmínku stojí také Pula, kde se nachází známé historické koloseum.

Chorvatsko Pula koloseum

Z Istrie až do Benátek

Z Istrijského poloostrova si lze udělat výlet lodí až do italských Benátek. Lodě tam jezdí několikrát týdně a jedná se o skutečně nezapomenutelný zážitek.

Chorvatsko Istrie 2

Nyní už stačí jediné:

Vybrat si ubytování v Chorvatsku >>