Příjezdy a odjezdy vlaků zjistíte i bez mobilní aplikace

Cesta vlakem bude nyní pohodlnější, když se před výletem na vlakové nádraží podíváte, že vlak přijede včas a nemá zpoždění. A k tomuto účelu je na internetu informační tabule, kde najdete online odjezdy i příjezdy vlaků.


V dnešní době každý instaluje aplikace do mobilu, ale ve většině případů se vše lépe prohlíží na počítači, jako je to právě i v tomto případě. Osobně jsem vlakem už nejel hodně dlouho, protože málokdy jede k místům, která s dětmi rádi navštěvujeme.

Vlak České dráhy
Vlak Českých drah

Ale chystáme se letos vyrazit do Prahy do Království železnic, kde, pokud pojedete vlakem, dostanete slevu na vstupné, tak to asi využijeme. Z Ústí nad Labem to je do Prahy 100km a leckdy je to tím vlakem opravdu rychlejší až do centra.

Informační tabuli najdete zde, stačí vybrat příslušnou stanici a už vidíte ODJEZDY. Dole je odkaz na PŘÍJEZDY, což se také mnohdy může hodit.

Co vše se na informační tabuli ODJEZDY zobrazuje:

  • Druh vlaku (os)
  • Číslo vlaku
  • Cílová stanice  (příjezd odkud)
  • Směr (příjezd ze směru)
  • Čas
  • Nástupiště
  • Kolej
  • Zpoždění

Skvělé využití má tato informační tabule v restauracích či občerstveních poblíž nádraží, kdy se zde pohodlně najíte a víte, kolik máte času, aby vám vlak neujel. K vidění to je například v Ústí nad Labem naproti hlavnímu nádraží v Bageterii Boulevard.

Mobilní aplikace NaVlak – nádražní tabule

Pokud přecejen chcete využívat aplikaci v mobilu, pak si stáhněte appku Na vlak, kde najdete stejné informace jako na velké informační tabuli, kterou popisuji výše a také ji můžete vidět i na většině českých nádraží.

Aplikace je ke stažení pro iOS a také Android.

Další aplikace, která se může hodit, je Můj vlak.

Další důležité odkazy:

Poloha vlaku online

Jízdní řády vlaky ČD (České dráhy)

IDOS vlaky a autobusy – hledat spojení

Idos vám najde vlak jaký potřebujete, jízdní řád vlaků pomůže zkombinovat i s napojením na autobus, také zde najdete pokud vlaky mají zpoždění, kdo chce navštívit hlavní město Praha, pak příjezdy vlaků zde také pohodlně zjistí a vyhledání spojení budete mít hned.

Vlakem můžete vyrazit nejen jako my do Děčína, ale i k moři do Chorvatska, oblíbené jsou i cesty do Vídně nebo do Paříže.

Doporučení na konec:

Cesta vlakem nejlépe utíká, pokud máte kvalitní čtení a tím kniha s názvem Dívka ve vlaku rozhodně je.
Koupit ji můžete zde.

A nezapomeňte, i dovolená vlakem může být zajímavá.

Napsat komentář