Primošten v Chorvatsku a jeho okolí


Jednou z nejatraktivnějších destinací Chorvatska je bezpochyby Primošten. Toto malebné městečko se z části rozkládá na poloostrově, kde můžete najít většinu historických památek.

Primošten Chorvatsko

Ve středověkých dobách však Primošten nebyl poloostrov, nýbrž ostrov – ten byl spojen s pevninou mostem (přemostit => Primošten) a později byl propojen hrází.

Většina hotelů a apartmánů se nachází mimo poloostrov a stejně tak i většina pláží – pobřeží poloostrova je z velké části skalnaté, tudíž podmínky ke koupání nejsou příliš vhodné. V okolí je však plno pěkných pláží – například městská pláž Primošten.

Primošten Chorvatsko

Pokud se chcete ubytovat někde v historickém centru, tak počítejte s výrazně vyššími cenami za apartmán a větší vzdáleností od pláží. K výběru ubytování můžete využít například Booking.com.

Poloostrov je plný starobylých domků, útlých uliček, typických chorvatských hospůdek a krámků se suvenýry. Dominantou Primoštenu je kostel Sveti Juraj stojící na nejvyšším bodě celého poloostrova.

Primošten Chorvatsko 3

Kostel je sám o sobě hezké a klidné místo, a co víc, nabídne vám úžasný výhled na celé pobřeží a okolní krajinu.

Primošten Chorvatsko 2

Primošten je poměrně malé městečko, tudíž jej celý bez problému projdete za jedno odpoledne. V případě, že byste měli více volného času se můžete vydat na výlety do několik kilometrů vzdálené Rogoznice. Přibližně 35 km daleko leží Šibenik, ten má nádherné historické centrum, kterému dominuje pevnost Michal. Za vidění stojí také katedrála svatého Jakuba zapsaná na seznamu UNESCO.

Podobně daleko jako Šibenik se nachází Trogir, jedno z nejlépe zachovalých a nejkrásnějších měst Chorvatska. Historické centrum Trogiru je také zapsáno na seznamu UNESCO.

Trogir Chorvatsko

Navštívit můžete i Split, druhé největší město Chorvatska a nejvýznamnější centrum chorvatského pobřeží. Ten je sice od Primoštenu vzdálen 60 km, nabídnout však může také velmi krásné centrum plné památek a zajímavých míst.

Zvolte třeba hotel Zora.

Ubytování v Primoštenu

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář