Příroda a architektura Moravského Krumlova


Moravský Krumlov je městečko na Jižní Moravě ležící asi 40 km jihozápadně od Brna. Obec nabízí několik specifických atrakcí pro případné návštěvníky, zejména co se architektury a přírody týká. Hlavní náměstí obce tvoří historické jádro s rekonstruovanými budovami a mírně rušným charakterem zejména v letní sezóně.

Hlavním lákadlem je zámek s rozsáhlými zahradami. Kromě něj však v městečku a jeho okolí naleznete také další lákadla, které stojí za to vidět.

Zámek, výstavní síně, zahrady

Moravský Krumlov je známý především díky událostem, akcím a výstavám, které jsou realizovány v zámeckých prostorách. Donedávna byla ve výstavních prostorách stálá expozice Slovanské epopeje malíře a grafika Alfonse Muchy, která se sem po rozsáhlé rekonstrukci věže, fasád i interiérů na podzim 2020 opět vrací. Kromě výstav je zámek využíván také pro pořádání kulturních akcí, v současné době je však uzavřen. Krásné zámecké zahrady jsou ovšem plně přístupné veřejnosti. V zahradách se můžete procházet neomezeně po dlouhé hodiny ve velmi příjemném stínu, nebo si udělat piknik na ošetřovaném trávníku. Zahrady jsou nově opatřeny diskgolfovým hřištěm pro kompletní hru.

Sakrální architektura

Dominantou města je barokní kaple Sv. Floriána tyčící se nad městem. Ke kapli si můžete udělat krátkou vycházku do kopce a obdivovat její zvláštní provedení. Dále se v obci nachází také dva kostely, které jsou chráněnou kulturní památkou – kostel Všech Svatých a Klášterní kostel Sv. Bartoloměje.

Příroda a atrakce v okolí Moravského Krumlova

Městečko Moravský Krumlov se nachází v přírodní oblasti Krumlovsko-Rokytenské slepence s naučnou stezkou. Oblastí protéká řeka Rokytná, na jejímž přítoku je dvouúrovňový vodopád. Procházka oblastí nabízí krásné přírodní prostředí a vede v poměrně lehké pěší trase.

Fotogalerie

Ubytování v okolí

Kam dál na výlet:

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář