Přírodní areál ve Ptení (Prostějov)


Přemýšlíte kam na výlet? Zvolte krásný přírodní areál nacházející se ve Ptení na Prostějovsku. Je součástí Stájí M+M. Kromě projížďky na koních zde ale můžete prožít i mnoho jiných zážitků.

Přírodní areál Ptení

Pokud rádi relaxujete, je to pravé místo pro Vás. V areálu naleznete několik posezení, kde je možné odpočívat na čerstvém vzduchu, ať už sami, s rodinou nebo s přáteli.

Můžete si zadarmo půjčit knížku z luční knihovny. Najdete tam všechny možné žánry od pohádek pro nejmenší po napínavé detektivky, a užít si tak chvíle v přírodě i s dobrou knihou. Po přečtení ji jednoduše zase vrátíte zpátky do poličky, aby i příští návštěvníci měli co číst.

TIP: Zámecký resort Sobotín

Volně se procházejte mezi menhiry a hmyzími hotely nebo se vydejte po naučné stezce tvořené cedulemi, ze kterých se dozvíte spoustu zajímavostí. Areál je obklopený krásnou lesnatou krajinou, kde se Vám bude zaručeně líbit.

Bosý chodník

Novou senzací areálu je takzvaný „bosý chodník” jako stvořený k tomu zout si boty a bosky se procházet po stezce vytvořené ze všech možných druhů povrchu. Najdete tam kamínky, dřevo, písek, šišky a další na dotek příjemné přírodní materiály.

TIP: Naboso – správný krok ke zdraví

Bosá stezka - příroní areál Ptení

Během toho můžete pochopitelně obdivovat koně ve výbězích. A budete-li mít štěstí, uvidíte je i při tréninku. Po předchozí domluvě je možné se na koních i projet. Mimo to Stáje M+M pořádají pro děti i dospělé různé zajímavé akce.

Kousek od jezdeckého areálu se ještě nedávno nacházela i samoobslužná pivní budka –  samozřejmě nejen s pivem, ale i limonádou. Ta je sice v současnosti bohužel mimo provoz, ale měla by být brzy obnovena.

Místo toho si zatím od přírodního areálu není problém udělat procházku třeba na o pár kilometrů vzdálenější koupaliště ve Stražisku, a pokud rádi chodíte (nebo jezdíte třeba na kole), tak i na ještě trošku vzdálenější Bělecký mlýn ve Zdětíně.