Přírodní krásy Tenerife poznáte nejlépe autem


Kanárské ostrovy jsou pro mnohé destinací plnou hotelů, restaurací, obchodů. Jednoduše řečeno, turistický ráj, ve kterém si budete celé dny užívat slunce, pláže a nekonečné doušky sangrie.

Ostrov Tenerife

Tenerife je největším ze sedmi Kanárských ostrovů v Atlantském oceánu. Ze severní strany je svěže zelený a tyčí se na něm vrchol nejvyšší hory Španělska Pico de Teide. Krom toho zde můžete vidět více, než zářící slunce nad mořem. Jak nejlépe ostrov věčného jara, s nedocenitelnou přírodou a řadou zajímavých míst, procestovat během dovolené? Odpověď je jasná – půjčte si auto.

V jednoduchosti je krása

Na Tenerife naleznete řadu velkých měst, příkladně hlavní město celých Kanárských ostrovů Santa Cruz de Tenerife, které doslova kvete turistickým ruchem. Jejich ulice tvoří nekončící řady hotelů a zázemí pro turisty. Pokud však chcete obdivovat zdejší krásy jinak, než jen z pláže nebo pěší turistikou. S tou toho dozajista nestihnete tolik, kolik chcete a finálně budete muset k cíli popojet. Do vzdálenějších a menších vesniček v jihozápadním cípu, kterým punc turistických letovisek sice nechybí, ale zažijete zde klasickou, nikým nerušenou přímořskou atmosféru, se lehce dostanete i autobusem.

Variantou však je i zapůjčení auta ideálně na celou dobu dovolené.

Cesta za tímto cílem je snadná více, než se může zdát.

Půjčovna aut

Zajdete do pobočky, jež se nachází i v malým obcích, a takřka za 10 minut již míříte do garáží pro svého parťáka. Na Tenerife nikdo moc neřeší, kolik máte najeto či zda vlastníte mezinárodní řidičák. Odevzdáte doklady (pas) a po strohé registraci do počítače v pobočce poskytovatele vám před nosem přistanou klíčky od vozu.

TIP: Auto si lze objednat i předem na webu Rentalcars. Vyzvednete si jej na letišti nebo u hotelu, kde budete bydlet.

Pokud nemáte zvláštní požadavky, počítejte s menším automobilem, ideálně pro dva např. Opel Adam Rocks, pro čtyři pak Opel Corsa.

Menších vozidel je zde v provozu nejvíce a největší raritou je jejich častá, žlutá barva. Po úzkých cestách vás vyvedou na vrcholky zdejších pohoří, navíc díky své velikosti nabídnou pohodlí při míjení velkých turistickým autobusů nebo nutnosti rychlého připarkování ke krajnici.

Tenerife výlety anebo křížem krážem za pár dnů

Jak již bylo řečeno, Tenerife nenabízí pouze koupání, pláže a skvělou kuchyni. Najdete zde mnoho zajímavého. Jmenujme příkladně slavný Loro park s estrádou kosatek, na severním cípu. Díky dálnici, která ostrov již ze tří čtvrtin obepíná, se z jednoho konce na druhý dostanete za nějaké dvě hodiny i s pauzami na focení panoramat.

Pro dobrodružnější povahy jsou zde pak příkré a úzké cestičky do kopců. I když vám možná chvílemi při jejich projíždění vyrazí krůpěje potu na čele, odměnou vám bude pohled na opuštěnou vesnici v horách pod názvem Masca nebo sopečnou činnost v národní parku Teide. Zde si v noci, na úpatí třítisícové sopky můžete prohlédnout všudypřítomné hvězdné nebe. Díky lehké dostupnosti a dobré údržbě silnic se autem dostanete úplně všude, navíc vám k dobrému poznání ostrova postačí 5 až 6 dnů.

Cena za půjčení auta

Velkým benefitem je především cena. Ačkoliv to na ostrovech ve světě bývá právě naopak, cena za půjčení vozu a benzín je zde opravdu hodně nízká.

Zapůjčení vozidla na 5 dnů se zde nevyšplhá nad 100 eur, což je nadmíru přívětivé.

Za benzín pak zaplatíte zhruba 1 euro za 1 l. A jak celé dobrodružství končí? Navrátíte se s automobilem do pobočky, kde jste si jej půjčili, odevzdáte klíčky a za pět minut se již radujete nad čerstvě připravenou Piña Coladou v nedaleké restauraci. Zajímavé je, že žádná konkrétní kontrola vozu neprobíhá, celý proces funguje na vzájemné důvěře. Rychlé, levné a nadmíru snadné, to je krédo pro vypůjčení auta na ostrově Tenerife. Vyjeďte za novým poznáním i vy a procestujte ho do nejmenších detailů.

Ubytování na Tenerife

Nyní již víte, jak na půjčení auta levně. Pokud chcete sehnat i levné ubytování, najdete jej na webu Booking.com.

booking

Fotogalerie