Přívoz Velké Březno – Povrly vám pomůže dostat se přes Labe i s autem


O přívozu z Velkého Března do Povrlů vím hodně dlouho, ale až letos jsme jej s celou rodinou vyzkoušeli. Za pár korun vám zkrátí cestu o 20km a to musí zaujmout každého.

Po výletě do Tiských stěn nám zbylo ještě dost času a tak jsem naplánoval cestu z Tisé přes Libouchec a „3x Chvojno“ a také téměř okolo hradu Blansko a koupaliště v Povrlech až k řece Labe, kde jezdí přívoz.

Kudy se dostat k přívozu z Povrlů

Cesta kudy se k němu dostat z této strany je celkem jednoduchá, stačí jet po hlavní – my jeli asi kilometr směrem od Děčína na Ústí a pak prudce odbočili vpravo a podjeli silnici, po které jsme přijeli. Ale stačí sledovat na Labi ten přívoz a hned vám bude jasné, kde odbočit.

Video jsem jako vždy natočil, tak se podívejte.

Přívoz Velké Březno - Povrly

Přijeli jsme na čas, akorát přijížděl z jednoho břehu na druhý, takže jsme se „nalodili“ v podstatě asi během minuty, načasováno to bylo parádně a to jsem ani nezjišťoval, jak to jezdí.

Přívoz Velké Březno - Povrly 2

S námi bylo plulo i několik turistů a cyklistů, místa tu je celkem dost, ale auta byla 2 a nejsem si jist, že by se sem vešlo i třetí.

Po celou dobu plavby, která zabere jen chvilku, cca 2-3 minuty, musí mít auto vypnutý motor a zhasnutá světla. Zaplatíte v kabině u kapitána, platil jsem za auto, 2 dospělí a dvě děti celkem 52 kč, což je cena srovnatelná s parkovným v Tisé pod skalami, zážitek ale tedy rozhodně větší :)

Během plavby uvidíte tv vysílač na Bukové hoře, na kopci nad Povrly se tyčí Kozí vrch a pro někoho může být zajímavý tip na výlet pivovar Velké Březno, kolem kterého následně pojedete, případně přijedete, pokud budete mít opačnou cestu.

Buková hira z přívozu přes Labe

Přívoz využívají často cyklisté, kteří pokračují dále po Labské stezce nebo vyráží na zdejší zámek. Je to zajímavé zpestření výletu, ať již pojedete autem, na kole či půjdete pěšky.

Provozní doba

  • Denně 8 – 19h

Aktuální ceny najdete na webových stránkách.

Web: www.privozvelkebrezno.info

Napsat komentář