Proč jet na dovolenou když na ní nemám


Minulý týden jsem měl zajímavý rozhovor s několika známými ohledně dovolené, v článku se rád podělím o některé zajímavé komentáře.

Kam na dovolenou

Proč jet na dovolenou

Dovolená by měl být minimálně týden odpočinku, jelikož v naší rodině nemáme rádi zimu, tak si volno, dny dovolené i peníze šetříme na léto, abychom vyrazili na cesty, pokud možno k moři. I když už jsem byl u moře ve Švédsku, Španělsku, Bulharsku i ve východní části Ameriky, nejvíc se nám líbilo na rodinné dovolené v Řecku. Ale to není přesný důvod proč jsem chtěl napsat tento článek.

TIP: Zájezdy vybírejte zde ->> Invia.czDovolena.czTravelportal.cz

Přátelům jsem se svěřil, že i když poprvé letos budeme na naší dovolené mít all inclusive, pak nemíníme celý pobyt strávit u bazénu nebo na pláži u hotelu, ale poznat celý ostrov, půjčit auto a projet jej celý křížem krážem, vidět hlavní město, památky, prostě místa, která stojí za to vidět, když už jsme pár tisíc kilometrů od domova.

Jaké bylo ale moje překvapení, když mi většina mých známých řekla, že když jsou u moře a mají vše v ceně, proč by ještě utráceli „navíc“, pokud nic nemusí platit, že jen budou jíst a pít a chodit k moři.

To mě donutilo se zamyslet nad tím, jestli to je český zvyk nebo je to o člověku samotném, potom nevidím rozdíl v tom pronajmout si chatku na Mácháči a chodit do restaurace a u vody budou taky :)

Dnes už neplatí, že nejlevnější dovolená je v Čechách

Pochopit se dá to, když jede rodina do Chorvatska, nabalí paštiky, řízky, basu piv a jede se :) Snaží se mít dovču co nejlevnější, auto budou mít s sebou, takže si některá místa mohou prohlédnout cestou, ale ne když dám za dovolenou kolem 50 tisíc a pak je mi líto utratit + – dalších 10 tisíc za cestování po ostrově či zemi kde na pár dní jsem, je podle mě nepochopitelné, i když každý máme představu o dovolené jinou.

Budu rád když se vyjádříte v komentářích pod článkem a jistě to bude zajímat i další čtenáře, jaký máte tip kam jet na dovolenou, zda levně, nebo si ji prostě užít a na peníze nekoukat. Nakonec se nám u moře líbilo nejen v Řecku, ale i v Polsku.

1 komentář u „Proč jet na dovolenou když na ní nemám“

  1. Myslím, že ani all inclusive není nejlepší volba. Pracovala jsem v CA a svým klientům jsem doporučovala ochutnávat místní jídla a speciality. All inclusive většinou v hotelích přizpůsobují gastronomii, na kterou jsme zvyklí. Ale jsme tak právě mnohdy ochuzeni o gastronomický zážitek a navíc, často je cena za all inclusive opravdu nepoměrně vysoká vůči cenám za jaké je možno stravu v zemi, kterou chcete navštívit zakoupit. Samozřejmě to neplatí vždy.

Napsat komentář