Proč letos neletíme na dovolenou do Řecka

Řecké ostrovy letos budeme muset vynechat. Jaký je důvod a proč, to vše popíšu v tomto článku.


Pravidelně každý rok, už několik let, jsem se těšil na začátek roku. Nejen, že brzy skončí zima a přijde jaro = parádní období pro turistiku a cyklistiku, ale také proto, že vyjde nový katalog naší oblíbené cestovní kanceláře. Katalog vyšel, zájezdy jsme si prohlédli a jelikož jsem měl letos v plánu letět do Řecka na Krétu, jeden pěkný hotel jsme tam vybrali.

Manželka druhý den zjišťovala, zda jsou ještě volné termíny na červenec a byly. ALE, protože změnila zaměstnání a přestože dělá stále pod stejnou firmou, jen u dceřiné společnosti, dotace bohužel jako každý rok nedostala, protože tato nová firma smlouvu s tou druhou na zájezdy nemá. Takže změna plánu, která nejen mě dost zaskočila. Ono, pokud máte dát za dovolenou u moře o 10 – 15000kč víc, a jet na 8 dní místo 11/12, to už je celkem rozdíl.

Vybírám dovolenou na internetu

Takže jsem začal hledat dovolenou na internetu. Klasické kolečko Invia, Dovolena

Jaké bylo nemilé zjištění, když jsem si všiml, že ceny proti roku 2016 celkem narostly a nové lokality nepřibyly. Už jsme byli na několika řeckých ostrovech, na Korfu a Zakynthosu dokonce 2x, takže jsem chtěl jet jinam, než na stejná místa. Ostrov Kréta a jeho východní část kolem letiště Heraklion ještě prozkoumaný nemáme, ale ceny zde se pohybují trochu jinde než bych si představoval.

Řecko Kréta laguna

Když vybírám Řecko First Minute, pak bych rád alespoň na 11 dní a minimálně polopenze. To nám stačí, protože stejně často cestujeme, Krétu autem jsme už zčásti projeli.

Řecko Kréta - pláž

Nakonec nám vyšlo, že jediný ostrov s těmito požadavky bude Kos a Lesbos, kde je levně, protože tam nikdo nechce jet. I když informace o uprchlících jsou asi jen v médiích.

Vzhůru do cestovky

No, vydal jsem se tedy nakonec do kamenných cestovních kanceláří u nás ve městě, je jich zde dost a rozdíl v cenách celkem propastný, jak se dočtete za chvíli.

První „na ráně“ byla CK Exim Tours, sympatická paní na přepážce vybrala několik hotelů v požadovaných termínech, ale nejlevnější byl za 75 000kč na 11 dní s polopenzí. Mno, to bych chápal jako cenu pro 4 dospělé a ještě v lepší lokalitě než na ostrově Lesbos. Takže jsem se vydal dál.

Již jednou jsme byli celkem spokojeni s dovolenou od Čedoku, takže jsem zavítal do této největší a nejstarší české cestovky.

Z jejich první nabídky jsem se opravdu posadil na zadek. Doslova. 120 000kč za zájezd asi nedá průměrná česká rodina :D Takže jsme začali řešit další hotely, ale pod 80 000kč jsme se u dovolené v Řecku nedostali.

Upřímně, mám na letní prázdniny vyhrazenou určitou částku, která je na dovolenou u moře + dovolenou v Čr a na další výlety a utratit to za 11 dní u moře se mi nechtělo.

Řecko ne, Bulharsko ano

Když už jsem koukal na třetí zájezd v Řecku za cenu, kterou jsem nebyl ochoten zaplatit, přišla jako nabídka z čistého nebe dovolená v Bulharsku. I když jsme tuto zemi opravdu v příštích 10 letech neměli v plánu navštívit, zaměstnanci cestovky i známí nám Bulharsko doporučovali, že tam je levně a dětem i nám se zde bude líbit.

Protože jsem kupoval v lednu, kdy sleva na dítě byla celkem dobrá, nakonec jsme pobyt v letovisku Zlaté písky na 11 dní včetně polopenze sehnali za cenu pod 50 000kč a to je nabídka, která se neodmítá.

Máme tedy zaplaceno a čekáme na léto, až poprvé s dětmi vyrazíme do Bulharska k moři a budu moct napsat, že zde byla stejně pěkná dovča jako v Řecku.

A co vy, čtenáři tohoto webu, kam se chystáte k moři? Podělte se s ostatními v komentářích pod článkem.

Přečtěte si také:

1 komentář u „Proč letos neletíme na dovolenou do Řecka“

  1. Článek mě pobavil a připomněl mi, že se v Bulharsku asi uvidíme, protože tam kvůli nízkým cenám také letos jedeme.

Napsat komentář