Proč už do Brna asi nikdy nepojedu

Přestože mám Jižní Moravu moc rád, čekal jsem, že Brno nás bude bavit víc, no bohužel, nestalo se tak a hned vám napíšu proč.


Bezohlední řidiči

Po celou dovolenou jsme po městě a v jeho okolí jezdili autem a tak si dovolím tvrdit, že jsem jej trochu poznal, a to jak ve dne, tak i za tmy. Hodně lidí nadává na pražáky, že jezdí jako prasata, ale zkuste někdy přijet do Brna a koukejte kolem sebe a uvidíte, že rozdíl Praha / Brno nepoznáte.

Brno město - vyhlídka

Brno je pěkné město?

Jistě každé město má své pro a proti, ale my zde navštívili ty nejzajímavější místa, která jsou ale většinou „v budově“, ale okolí není nic moc. Centrum Brna žádná sláva, sice jako obyvatel města Ústí nad Labem mohu napsat, že my tam máme místo náměstí autobusák, ale tady to také není nic moc. Lituji každého, kdo do Brna musel přijet vlakem, to hlavní nádraží, to je neskutečná tragédie.

Informace pro turisty nikde nejsou

Pokud sem přijedu jako turista nejen z Čech ale i z ciziny, pokud nemám mapu, nemám šanci se někam dostat. Jak je možné, že v jiných městech to jde a to jsou několikrát menší. V Ostravě, Olomouci, Karlových Varech nebo mých rodných Litoměřicích, tam na turisty myslí mnohem lépe.

Ale na druhou stranu, pokud sem vyrazíte jen na výlet a navštívíte jedno z míst, které jsem popisoval v článcích o Brně, pak zklamáni nebudete.