Procházka k Boudě u Bílého Labe a zpět Dřevařskou cestou


Putování po další z krásných oblastí Krkonoš začíná u Dívčích Lávek ve Špindlerově Mlýně. Na rozcestníku Pod Dívčí strání je třeba se dát doprava a následovat modrou turistickou trasu. Cedule informuje o zhruba čtyřkilometrové procházce, což ale při pěkném počasí opravdu není znát.

Bouda Bílé Labe

Okolní příroda se totiž postará o to, aby stále bylo co pozorovat. Cestu lemuje přítok řeky Labe nesoucí název Bílé Labe, který místy ukazuje své krásné vodopády. Těch je po cestě hned několik – Velký vodopád, Balvanový vodopád či Dlouhý vodopád.

Na konci této trasy se nachází most, za nímž už se skrývá Bouda u Bílého Labe. Vyplatí se na něm na chviličku zastavit a kochat se klidem, který místo přináší. Je jako dělané pro fotky, které zvěční vzpomínku.

Horská chata pojmenovaná Bouda Bílé Labe je křižovatkou hned čtyř turistických cest. Za normálních okolností je zde samozřejmě i možné se ubytovat a užít si okolí dosyta. Prostředí vybízí jak k odpočinku, tak k nejrůznějším aktivitám, např. k horské turistice nebo cyklistice.

Dřevařská cesta

Není ale nutné končit byť jednodenní výlet na tomto místě nebo využít pro návrat stejnou trasu. Skvělou, ačkoliv trochu náročnější volbou je Dřevařská cesta nacházející se na žluté turistické trase. Je třeba počítat s více než čtyři kilometry dlouhým úsekem, opět to ale stojí za to. Část cesty vede skrz les, později se ovšem vynoří úbočí Kozích Hřbetů, které nabízí nezapomenutelná panoramata. Po cestě se objevuje také pár plácků s lavičkami, na kterých je možné nabrat síly, doplnit tekutiny a pokračovat dál.

Doporučuji nenechat si ujít výhled na Labskou přehradu a protější vrcholy s dalšími boudami, například tolik známou Špindlerovkou. Dřevařská cesta končí na okraji zastavěného území Špindlerova Mlýna. A pozor, lesíkem probíhají srnky. :-)

Parkování

Je nejvhodnější zvolit některé z parkovišť v centru obce. Na Dívčí Lávky je možné dojít pěšky (proti proudu řeky Labe), nebo využít městské hromadné dopravy.

Fotogalerie

Doporučujeme:

Napsat komentář