Procházka Krkonošským národním parkem (KRNAP)

V dnešní pandemické situaci je velice těžké zůstat stále aktivní a zabavit děti, které jsou dennodenně doma. Avšak jedna z možností, co nám zbyla, je výletování. V tomto článku najdete tip na výlet pohodlně autem. Jedná se o delší procházku Krkonošským národním parkem. Věřím, že spousta z vás již toto místo několikrát navštívila a dáte mi za pravdu, že je to jedno z těch nejkrásnějších míst České republiky.


Cesta do KRNAPU a parkování

Cesta do národního parku není vůbec náročná. Doporučuji jet autem po silnici E65, která vás zavede přímo do města Harrachov. Pro parkování máte v zásadě více možností. Můžete autem dojet k velkému supermarketu Norma, na jejichž parkovišti můžete pohodlně auto nechat (bez příplatků). Druhou volbou je přímo Free parking, který bohužel kvůli současné situaci není vždy otevřený.

Delší procházka národním parkem a zajímavosti na trase

V tomto článku si nejprve řekneme něco málo o Liščí stezce, která je vhodná pro nenáročnou, spíše kratší a rodinnou procházku s pejskem. Dále se zaměříme na důležité a krásné body KRNAPU, které byste neměli opomenout. Je důležité zmínit, že volby trasy a zastávek můžete kdykoliv měnit, dle vašich potřeb a fyzických možností.

Liščí stezka má nespočet výhod. Je vylepšená dětskými prolézačkami, které děti snadno zabaví. Zároveň není vůbec náročná a dá se bez problémů projet kočárkem. Od Free parkingu se nachází velice blízko a pokud půjdete stále rovně, tak na ni rozhodně narazíte.

První zastávka po Liščí stezce, kde byste si měli udělat nádhernou fotku, je přírodní Mumlavský vodopád. Zajímavou informací je, že se u vodopádu natáčela scéna filmu Svatební cesta do Jiljí s Libuškou Šafránkovou.

Následně se můžete vydat dle mapy, kterých je v KRNAPU hojně na každém rohu, ke Krakonošové snídani. Cesta je od Mumlavských vodopádů vzdálená 6 km, což vám pěší chůzí zabere přibližně hodinu a půl. Tam se můžete na delší chvíli posadit, občerstvit a nabrat síly na další cestu k vodopádu Pančavy. Ta vám také přibližně zabere hodinu a půl a jeho návštěvu byste rozhodně neměli vynechat.

Od Pančavy se můžete vydat směrem k Labskému vodopádu a následně k Vysokému kolu, které se nachází na česko-polské hranici a je to nejvyšší hora západních Krkonoš, jejíž nevyšší pod leží na území Polska.

Dále podél hranice dojdete k další zastávce, kterou je pramen Labe. Najdete zde krásnou krajinu, uprostřed které je kamenná studna a vydlážděná cesta s pamětními deskami, z nichž jedna patří významnému, českému propagátorovi turistiky Janu Bucharovi.

Fotogalerie

Ubytování v Krkonoších

Související:

Procházka k Boudě u Bílého Labe a zpět Dřevařskou cestou

Napsat komentář