Kamenný vrch leží v na olomoucké straně Jeseníků. Stezkou přes pohádkový les se dostanete až na rozhlednu Kamenec, odkud budete mít hory jako na dlani.
Obsah článku
Odkud vyrazit
Je více možností, kudy se na vrchol vydat. Můžete vyrazit z rašeliniště Skřítek, nebo z Nového Malína, přesněji z rozcestí U dobré nálady, odkud vycházíme i my, protože tuto stezku zahrnuje i krátká sklaní hřebenovka. Z tohoto rozcestí jdeme po turistické modré až k bodu Mrtvý muž, ke kterému jdeme asi půl hodiny po polní cestě. Následuje krátký úsek přes vyšší trávu, který ale trvá asi jen 10 minut, pomalu a jistě se dostáváme k prvním skalkám. Značnou část cesty na Kamenný vrch totiž tvoří sklaní hřebenová stezka, kterou tvoří malé skalky. Na tuto trasu není potřeba žádného jištění, skály jsou opravdu malé a zvládne to ujít bez problému i malé dítě. Naopak oceníte, že se i během cesty lesem můžete obdivovat krásy okolí, skály totiž louží hlavně jako vyhlídkové body.
Asi po další hodince opouštíme hřebenovku a putujeme dál hustým lesem, kde skoro zakopáváme o houby. Není divu, že jich je v lese tak hodně, během cesty jsme ještě nepotkali žádné jiné turisty. Jakmile máme plné batohy, čeká nás poslední stoupavý kopeček až na vrchol. Kamenný vrch nemá ani 1 000 m.n.m a kdyby tady nestála dřevěná rozhledna Kamenec, přes koruny stromů bychom ani nic neviděli. Prozíraví členové KČT ji tady ale nedávno postavili, a tak si užíváme parádní výhled. Dáme svačinu, necháme podpis v deníčku a vyrážíme zas dolů. Nahoru jsme šli po trase modré, zpátky k rozcestí ale vyrážíme po zelené. Co rozhodně není radno zanedbat je kvalitní obuv. Část zelené stezky totiž vede potokem a přeskakujeme po kamenech.
Celá procházka nám s dětmi zabrala asi 5 hodin a ušli jsme 15 kilometrů. O nízké náročnosti vypovídá také převýšení, které bylo necelých 450 metrů.