Procházka Opárenským údolím

Kdo zná obec Malé Žernoseky, tak jistě ví, že zde může začít pěší či cyklistickou tůru Opárenským údolím směrem k obci Opárno.


Opárenské údolí

Vyrazíte-li na výlet autem, vhodné místo k zaparkování je u místního fotbalového hřiště. Odtud se vydejte po zelené turistické značce směrem do opárenského údolí.

Opárno 2

Děti i dospělí se hned na začátku cesty mohou protáhnout na několika strojích na cvičení v Dědském parku, což jistě udělejte, jak děti, tak i nás „dříve narozené“ to dost zabavilo a dle návodu jsme si protáhli všechny svaly :)

Dědský park Opárno

Od této „atrakce“ je již několik stovek metrů vzdálený Sportovní areál, kde je dětské hřiště s lanovkou a houpačkami, vedle hřiště je i několik hřišť pro tenis, fotbal, volejbal atd, takže si může zasportovat celá rodina. Děti se zabaví i v nedalekém Lesoparku Osmička.

Opárno 9

Po obědě u mlýna hurá na Lovoš

Po několika-desítkách jízd na dětské lanovce jsme pokračovali dále údolím až ke kempu, kde je restaurace, ale více si pochutnáte v restauraci Černodolský mlýn, který je od kempu asi půl kilometru vzdálen a jak okolí, tak i jídlo je chutné a ještě více si ho vychutnáte, když děti vypustíte na hřiště sousedící s venkovní terasou restaurace.

Černodolský mlýn

Opárno mlýn

Opárenský mlýn je z Malých Žernosek přibližně 3 kilometry, pojedete-li vlakem, pak zastávka Opárno je hned naproti mlýnu, stejně tak výlet na Lovoš lze absolvovat odtud, je to asi 3km od restaurace. Pár metrů oodtud je i zřícenina hradu Opárno. Zdatní turisté mohou pokračovat až na Milešovku.

Opárno 14

A když pojedete či půjdete obráceným směrem „od mlýna“ do Malých Žernosek, dojeďte až k řece Labi, kde je přívoz, který Vás doveze do Velkých Žernosek, odkud lze pokračovat do Litoměřic po cyklostezce (5km) nebo na druhou stranu směrem na Ústí nad Labem (20km) a zde se cestou můžete stavit na Kalvárii, o níž jsme zde také psali. Ta je od přívozu vzdálena asi 600m.

Opárno ubytování

Je zde několik možností. Ubytování v Opárně u Lovosic nabízí Černodolský Mlýn, Penzion Oráč a kemp Jordán. Další ubytování v okolí této krásné oblasti v Českém Středohoří najdete na Booking.com

Mapa Opárna

Napsat komentář