Procházka po Českých Budějovicích

S mapou Českých Budějovic zdarma z Infocentra na radnici si plánujeme okruh po nejvýznamnějších památkách.


České Budějovice - procházka

Biskupskou ulicí dojdeme k Železné panně na břehu Malše, Staročeská hospůdka otvírá později.

České Budějovice - procházka 2

U opravených historických hradeb chvíli odpočíváme u soutoku Vltavy s Malší, kolem dřevěného mostu na Sokolský ostrov a Dominikánského kláštera s kostelem Obětování Panny Marie pokračujeme ke zbrojnici zvané Solnice na Piaristickém náměstí.

TIP: Stromovka – nejoblíbenější park v Českých Budějovicích.

Kolem zajímavého dvorku dojdeme k Rabeštejnské věži, v její spodní části bývalo dříve vězení. Čajírna a Kafírna nás ke vstupu nenaláká, Minipivovar také, Krajinskou ulicí kolem Masných krámů se vracíme na náměstí Přemysla Otakara II., v dáli je vidět věž Dominikánského kláštera.

České Budějovice - procházka 6

Hledáme bludný kámen a velmi ochotná paní se chce vrátit přes náměstí a ukázat nám místo s křížkem, kde bylo popraveno deset spiklenců obviněných z vraždy rychtáře. Kdo kámen po 21. hodině nevědomky překročí, ztratí orientaci a bude bloudit ulicemi.

Výstup na Černou věž odpadá, do konce května je zavřená, před ní je socha Jana Valeriána Jirsíka – tento biskup založil první českojazyčné gymnázium v Českých Budějovicích. Katedrála sv. Mikuláše je otevřená a skýtá příjemný chládek, ochlazujeme se i vodou z fontánky venku a vracíme se Kanovnickou a Lannovou ulicí k Mercury centru.

České Budějovice - procházka 19

Dvěma pojízdnými schodišti vyjíždíme na střechu k autobusovému nádraží, do Českého Krumlova odjíždí v tomto okamžiku tři busy z čísel 1-3. Nejrychlejší má být jednička a opravdu nikde nestaví, jen nás zdrží frézování vozovky v polovině trasy.

Ubytování České Budějovice

Související:

Skatepark 4 dvory České Budějovice

Napsat komentář