Procházka po Poděbradech

Z hotelu Bílá Růže jsme kolem busty Franze Kafky vcházeli na Jiřího náměstí se sochou Jiřího z Poděbrad, několikrát jsme navštívili Íčko, vedle je Nová radnice – Městský úřad, naproti je Museum filmu se Spidermanem.

Autobusová zastávka u ZŠ Václava Havla je vyzdobena postavou Jiřího z Poděbrad, k bývalému léčebnému domu Zámeček nejdeme. Studentskou ulicí míříme k vlakovému nádraží, které tvarem připomíná lokomotivu. Cyklisté si svá jízdní kola mohou uložit do jedné z prvních samoobslužných cyklověží v ČR. Dlouhý podchod pod nádražím je vyzdoben obrazy Poděbrad i seznamem jeho rodáků, krátce ve městě žili Miloš Forman, Václav Havel a Marta Kubišová. Vracíme se náměstím T.G. Masaryka krásnou alejí podél lázeňských hotelů a odbočujeme k Letním lázním.

Letní lázně Poděbrady

Na Riegrově náměstí ochutnáváme další pramen, láhve si zde plní i místní.

Na poděbradském děkanství je busta Matěje Rösslera, zakladatele českého ovocnářství. K poslední památce musíme přejít most přes Labe a sejít k protizáplavovému inundačnímu mostu z roku 1831, nedaleko na místě popravy deseti vůdců vzbouřených kutnohorských havířů v roce 1496 stojí Havířský kostel, dřevěná zvonice a studna s pramenem železité vody.

Studna - Poděbrady

Ubytování Poděbrady

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  


Napsat komentář