Procházka přes Bertino údolí až na Erbenovu vyhlídku

V našem dalším tipu na výlet, ideálně s dětmi, dojdete téměř od hladiny řeky Labe v Ústí nad Labem až na rozhlednu Erbenova vyhlídka.


Start cesty může být pro cestující vlakem u hlavního nádraží v Ústí, případně pokud pojedete autem nejlepší bude zaparkovat v ulici Dlouhá, kde je o víkendu od 12h parkování zdarma.

Výchozí bod je cukrárna Barborka, po východu z nádraží je hned naproti cca 50m a z Mírového náměstí asi 100m směr autosalon Bek (Škoda/Mazda).

Bertino údolí v Ústí nad Labem

bertino údolí ústí nad labem

Od Barborky se vydejte směrem ke křižovatce a zde nahoru po chodníku podél silnice vedoucí na ústecké sídliště Skřivánek. Po asi 300m ve velké zatáčce uvidíte informační ceduli a vstup do začíná Bertina údolí.

Bertino údolí - Erbenova vyhlídka 1

My jsme zde překvapili krtka, který neviděl kam má jít :)

Bertino údolí - Erbenova vyhlídka 4

Celou cestu jdete podél potoka, na cedulích (bohužel značně poničených) si můžete přečíst co v údolí roste za květiny a jací živočichové zde žijí. Ani ne po kilometru chůze se Vám naskytne pohled na vodopád.

Bertino údolí - Erbenova vyhlídka 9

Kolem něj projdete po několik schodech a po chvíli vyjdete z údolí, což poznáte na ceduli, která toto popisuje.

Bertino údolí - Erbenova vyhlídka 12

Čtěte kam s dětmi v Ústí.

Absolvovat pouze tuto krátkou procházku by bylo moc jednoduché a málo zábavné, proto doporučuji pokračovat dále po žluté směrem k Lidlu do mírného kopce po chodníku, kde přejdete silnici k dětskému hřišti, s dětmi dobrý záchytný bod pro případnou svačinu a doplnění tekutin :)

Bertino údolí - Erbenova vyhlídka 14

Erbenka je hojně navštěvovaná ústecká rozhledna

Až děti omrzí houpačky, kolotoč či klouzačka (což je někdy na delší dobu), pokračujte dále stále po žluté do kopce. Za prvním panelákem se dejte vlevo a dojdete ke vstupu do lesa, kde půjdete doprava a stále do kopce a přibližně po kilometru jste u Erbenovy vyhlídky.

Bertino údolí - Erbenova vyhlídka 16

Zde zdoláte již jen pár (cca 56) schodů a naskytne se Vám krásný výhled na řeku Labe s hradem Střekov, Větruší a dalšími zajímavostmi v okolí.

Ústí nad Labem z Erbenovy vyhlídky

Potom, až si vše prohlédnete a nafotíte se vydejte stejnou cestou dolů, ale kolem Lidlu jděte doleva směrem do Zoo Ústí, kterou také můžete navštívit, ale my jsme šli přes louku na Mariánskou skálu a poté pokračovali zpět k autu zaparkovaného ve městě.

Parádní procházka, lze spojit s návštěvou zoo nebo obědem v restauraci u hřiště.

Napsat komentář