Prodloužený víkend na horách v Krkonoších v Janských Lázních

Vyrazit na prodloužený víkend do Krkonoš a konkrétně lázeňského města Janské Lázně jsem měl v plánu už delší dobu a konečně díky slunečnému a téměř letnímu konci dubna jsme se mohli do hor s celou rodinou vypravit.


Ubytování v Janských Lázních

Nabídek na ubytování je zde dost a navíc pokud přijedete mimo sezonu, můžete si vybírat z opravdu z mnoha chalup, pensionů a hotelů. My si vybrali Pension u Hainišů a byli nadmíru spokojeni.

Výlety v Krkonoších

Každý výlet a turistický cíl tak, jak jste zvyklí, podrobně rozepíšu. Zde se podívejte, co jsme vše za 4 dny zvládli :)

Prodloužený víkend na horách v Krkonoších - Sněžka

První den, hned po příjezdu, byla povinnost navštívit zdejší Stezku v korunách stromů. Poté jsem si dal výstup na nedalekou Zlatou vyhlídku a den jsme zakončili výletem lanovkou na Černou horu, kde byla hlavním cílem návštěva rozhledny.

Druhý den jsem neměl naplánováno nic jiného než rodinný výlet lanovkou na Sněžku a poté sestup až do Pece (cca 15 km od Janských Lázní).

Prodloužený víkend na horách v Krkonoších - Pec pod Sněžkou

Tady jsme se pořádně vyjezdili na zdejší bobové dráze. Menší děti mohou navštívit také hřiště Lemurie, které je hned vedle bobovky a je také součásti Relax parku.

Třetí den jsme vyrazili na rozhlednu Elišku a také obhlédnout pevnost Stachelberg poblíž obce Žacléř (cca 20 km z Janských L.) a následně na bobovou dráhu Berta – nejdelší v České republice, která je v obci Mladé Buky, kde je vedle ní také pěkný dětský areál Baldův svět.

Odpoledne jsme prošli Janské Lázně a tím zde dovolenou zakončili.

Poslední den cestou domů jsme cestou přes Mladou Boleslav museli zavítat do Škoda muzea a navštívit rozhlednu na Staroměstském náměstí.

Krkonoše jsou po právu jedním z nejnavštěvovanějších míst v České republice, nejen samotné hory, ale i zdejší atrakce přilákají každý rok mnoho turistů a ani my zde nebyli naposledy.

Čtěte dále

Napsat komentář