Prodloužený víkend v ČR – kam vyrazit


Kam na prodloužené víkendy v České republice. Každý rok jich je několik a na Velikonoce, v květnu a začátkem července je vždy několik dní, kdy můžete ušetřit dovolenou a cestovat ve dnech volna.

Prodloužený víkend v Čechách

Česká republika mapa

Prodloužený víkendový pobyt je ideální hlavně pro rodiny s dětmi. Sice letní prázdniny před chvílí skončily, ale děti mají zase volno. A je dobré jim vymyslet program, aby si takříkajíc, to volno a slibované babí léto, užily. Samozřejmě můžete vyrazit i ve 2, bez dětí, pak je vhodný hlavně lázeňský pobyt.

Lázně – wellnes

V lázních Poděbrady, Luhačovice, Libverda, Mariánských nebo Františkových či Karlových Varech si užijete náramně prodloužený víkend pro dva nebo více osob. A není to pouze pro seniory, i člověk mladší si u lázeňské procedury odpočine.

Jižní Morava

Na Jižní Moravě je nádherná Pálava a v Lednici se vám také bude líbit. Zdejší zámecký park je nádherný. My byli před pár lety v Mikulově a to je také jedno z nejhezčích míst, která jsme s rodinou navštívili a prožili zde dovolenou.

Jižní Čechy a Šumava

V Jižních Čechách a na Šumavě je krásně, to ví každý. Zkuste se podívat, jaké tipy na výlety jsem pro vás sepsal, je toho ale tolik, že musíte vyrazit na více prodloužených víkendů. Rozhodně si nenechte ujít návštěvu Českého Krumlova.

Beskydy

V Beskydech to je hlavně pro turisty. Lysá hora nebo Radhošť nadchne každého. A co musíte určitě navštívit, jsou Pustevny.

Jeseníky

Do Jeseníků se také často vyráží na víkendové pobyty, ať již za turistikou, tak i třeba do Priznicových léčebných lázní. Vybere si každý.

Lipno

Na Lipně je výborné zázemí pro rodiny s dětmi a určitě zde doporučuji navštívit i Stezku korunami stromů.

Tipy na prodloužený víkend na horách

Mapuji všechny turistické oblasti v České republice, zatím mám toto, ale seznam bude přibývat.

Dalo by se říct, že to je pro někoho i taková malá dovolená. Osobně si také raději dám 3x prodloužený víkend v Čr než mít doma „základnu“ a vyjet každý den na výlet. Poznáte tak jiné město, lidi, mé oblíbené české rozhledny, hrady, zámky, zříceniny, samozřejmě pokud by zapršelo je třeba hledat taková místa, kde nezmoknete, ale když se vše dobře naplánuje, bude sucho, teplo a jak slibují meteorologové, tak snad i slunečno :)

Ubytování

Zamluvit si ubytování zvládnete i den před odjezdem. Podívejte se na názornou ukázku, jak si rezervovat pobyt přes Booking.