Prodloužený víkend v Jeseníku


Pokud jste milovníkem přírody a odpočinku, je Jeseník ideální místo pro váš prodloužený víkend. Je zde spousta možností kam vyrazit ať už v létě, tak i v zimě.

Jak bylo v Jeseníku

Možností, kde se ubytovat je nespočet. Záleží jen a jen na vašich preferencích. Lázeňský komplex se stravou nebo jen nějaký soukromý apartmán s kuchyňkou, vše za velmi příznivé ceny. V létě určitě doporučuji navštívit Priessnitzův balneo park přímo v lázeňském areálu. Jedná se venkovní bazénky se studenou vodou, kam se zadarmo můžete jít otužovat a nebo jen na procházku parkem.

Kousek od Jeseníku jsou jeskyně Na Pomezí, které také stojí za návštěvu a rozhodně nesmím opomenout rašelinové jezírko na Rejvízu, kam vede příjemná stezka v lese.

V zimě se také určitě nebudete v Jeseníku nudit. Všude okolo jsou lyžařské areály, kousek je to i na Praděd, a nebo můžete vyrazit na běžky vlastně kamkoliv pokud je dostatek sněhu.

Pro milovníky horský kol je v okolí Jeseníku spousta trailů. Lipovské nebo Rychlebské stezky jsou skvělým místem pro odpočinek a relax, ale zároveň také pro trochu adrenalinu.

Co se týče restaurací a jídel, nejlépe se najíte v Wiener Kaffehaus. Vaří zde studenti Střední školy gastronomie a farmářství Jeseník a je to opravdu kulinářský zážitek. Restaurace je prostorná, s krásným výhledem a venkovní zahrádkou. Jen ceny jsou zde vyšší.

Nedaleko Jeseníku se také nachází jeden fenomén, Lesní bar. Samoobslužný bar v lese, kam vede příjemná stezka. V baru si můžete koupit nápoje a drobné občerstvení, které poté zaplatíte vhozením peněz do kasičky.

Pokud nevíte kam na výlet, Jeseník a jeho okolí jsou ideálním místem. Je zde spousta krásných památek a míst, které určitě stojí za poznání. Lázeňské parky, okolní lesy, přírodní památky. Možností, kam se podívat je hodně a všechny stojí za to!

Fotogalerie

Ubytování Jeseník

Navštivte také:

Adrenalin Park Jeseníky – Česká Ves