Prodloužený víkend v Ostravě – jak bylo a co jsme viděli

4 dny volna na konci září, to byl jasný plán, že vyrazíme s rodinou na mini dovolenou. Do Ostravy jsem jel několikrát služebně, ale nikdy nebyl čas si ji více prohlédnout, tak jsme se s dětmi vydali na cesty.


Autem do Ostravy

Cestu jsem záměrně naplánoval na volný den a Státní svátek 28.září a doufal jsem, že to na dálnici D1 bude bez problémů.

Cesta z Ústí nad Labem do Prahy po D8 byla bezproblémová, ale na D1 už to taková legrace nebyla.

Samozřejmě člověk musí nějaké zastávky na protažení a občerstvení naplánovat, kor s dětmi, ale vědět, že pojedeme trasu Praha – Brno o hodinu déle, jel bych jinudy. A to naštěstí nebyla nikde žádná nehoda ve směru na Brno, „pouze“ práce na silnici.

kolona na dálnici D1
Kolona na dálnici D1

Z Brna přes Olomouc a do Ostravy už to frčelo bez problémů. Nakonec jsme do cíle dojeli v 16H a to jsme vyjížděli před 9h ráno z Ústí. Takže nedejte na navigaci nebo mapy v mobilu, které vám hlásí, že trasu 460km ujedete za 4:30h. To se mi povedlo jen jednou, snad před 20 lety cestou z Ostravy a ještě v noci.

Pokud pojedete z Prahy do Ostravy, než D1 opraví (což bude při tom tempu asi za 10 let), tak je lepší varianta přes Hradec Králové a poté na Olomouc.

3 dny v Ostravě

ostrava město
Pohled na město Ostrava z vyhlídkové věže

Čtvrtek

Přijeli jsme ve čtvrtek odpoledne a jediný turistický cíl byla vyhlídková věž Nové radnice.

Pátek

Hlavní cíl mini dovolené v Čechách byla návštěva Zoo Ostrava, aby byl seznam českých zoologických zahrad doplněn. Dále jsem měl v plánu ten den zvládnout ještě park miniatur Miniuni a také navštívit další rozhlednu v Hošťálkovicích.

Sobota

Den odjezdu a konec pobytu. Bylo krásně, nebyl důvod jet hned ráno domů, takže jsme navštívili Dolní Vítkovice a také rozhlednu Bolt Tower a nedaleký Malý a Velký Svět techniky, kde je malá a velká expozice. Paradoxně v té malé jsme strávili více času.

Ubytování

Po opravdu několikahodinovém vyhledávání ubytování na Bookingu jsme nakonec vybrali pension Třebovický mlýn v Ostravě. V recenzi jej více rozeberu.

Cesta domů

Nevím jak vám, ale mě trvá cesta domů vždy kratší dobu a bylo to tak i nyní. Přesto jsme opět na D1 jeli snad 30 minut šnečím tempem, neboť zde byla bouračka. Ale poté už jsme se zase rozjeli na povolených 130km/h a doma byli „za chvíli“.

Super víkend, počasí vyšlo a snad to nebyl letošní poslední, kam vyrazíme, když bude hezky.

Jednotlivá místa, rozhledny, atrakce a ubytování podrobně popíšu v následujících dnech, tak pokud se na Severní Moravu také chystáte, rozhodně si tyto aktuální informace nenechte ujít.

Čtěte také: Kam na prodloužený víkend v Čr.

2 komentáře u „Prodloužený víkend v Ostravě – jak bylo a co jsme viděli“

  1. Jako obyvatel Ostravy a velký cestovatel po okolních zemí e Evropy, krásná recenze. Doplním jen asi to, že jezdím hodně často do Prahy vozem a po D1 už jsem to vzdal, doporučím jet Praha – Hradec Králové – Mohelnice – Olomouc – Ostrava. ZOO v Ostravě je opravdu velice pěkné a vyrovná se podle mě s Prahou. Vybrané ubytování je pěkné a i tam skvěle vaří, nadále bych asi doporučil navštívít LANDEK a zajet si pod zem do dolu, jak se těží černé uhlí.

  2. Dík Radime, příště taky už pojedu přes Hradec. Jinak Landek Park jsme nestihli a tak třeba při další návštěvě Severní Moravy.

Napsat komentář