Prodloužený víkend ve Slovinsku u moře

Jadranské moře je pro Čechy nejbližší oblast, kde je možné strávit několik dní na slunných plážích. Z toho důvodu míří tím směrem každoročně tisíce Čechů, aby prožili příjemnou dovolenou na chorvatských riviérách.


Do těchto míst je mnohdy žene nostalgie, jelikož Chorvatsko bylo v minulosti obvyklou destinací našich turistů, nebo nevědomost, protože nevědí, že jsou nádherná místa u moře, ještě blíže z České republiky, než Chorvatsko.

Slovinsko – prodloužený víkend

Slovinsko je kvůli své zanedbatelné délce pobřeží turisty velmi často opomíjeno a vyhledáváno především nadšenci horské turistiky. Málokdo však ví, že ve Slovinsku se dá také prožít nádherná letní dovolená u moře a to mnohdy levněji, než v Chorvatsku. Ještě lepší než dovolená, může být příjemně strávený prodloužený víkend na  pláži, s rodinou či přáteli.

Nejvýhodnější je vyjet v pátek po práci, sice na silnicích bude trochu rušno, ale cesta bez komplikací trvá jen něco málo přes šest hodin, při cestě z Brna přes Vídeň, takže se není třeba obávat, že cestovatelé stráví celý den v autě. Nejzajímavější cíl, pro krátký odpočinek od běžného pracovního týdne, je malebné přístavní město Portorož.

Právě toto město nabízí jednu z největších rarit v okolí Jadranu, uměle vytvořenou písečnou pláž. A díky tomu, že Slovinsko není turisticky frekventované tolik jako sousední Chorvatsko, lze pod vodou spatřit mnoho tvorů, které by zde člověk jistě nečekal.

Ubytování

Ubytování není problém sehnat i velmi levné, téměř každý druhý dům pronajímá alespoň jeden pokoj pro hosty. Můžete si jej ale zamluvit i dopředu přes Booking.

Jídlo

Místní hospůdky a restaurace nabízejí tradiční pokrmy, především různé varianty vynikajícího míchaného masa.

Portorož Slovinsko - jídlo

Na žádném jídelníčku také nesmí chybět, ryby, mořské plody, saláty atd. Vše je k dostání za přiměřenou cenu.

Výlety

V okolí Portorože se nachází několik atraktivních míst, v samotném městě je veliké kasíno a suché doky. Obojí stojí za návštěvu. Z historických památek je nejzajímavější pár kilometrů vzdálený Piran, kde je možné projít se monumentálními městskými hradbami. Na výlety po okolí je nejvhodnější vyčlenit celý den, za tu dobu lze shlédnout vše podstatné.

Cesta domů

Prodloužený víkend uteče jako voda, na zpáteční cestu je nejlepší se vypravit v neděli, kdy nejezdí kamiony, avšak v případě, že v pondělí je například státní svátek, lze strávit půl dne ještě u vody a domů vyrazit po poledni.

Kdy vyrazit do Slovinska

Takový výlet je vhodný právě během květnových státních svátků, jelikož volno se nachází mimo hlavní sezónu a moře již bude dostatečně vyhřáté. A pokud by voda byla přeci jen studená, tak sázka na jistotu  jsou slovinské Alpy.

Ubytování v Portoroži

Další články o Slovinsku

Napsat komentář