První dovolená a ubytování v Chorvatsku v městečku Mimice


Na mojí první dovolenou moc ráda vzpomínám. Už je to víc než deset let, co jsme vyjeli s přítelem na naši první společnou a mojí první opravdovou dovolenou zároveň. Protože jsme tehdy neměli moc peněz, koupili jsme si zájezd u jedné menší cestovky.

Dovolená Chorvatsko Mimice

Ale my byli tak nadšení, že pojedeme k moři! Neřešili jsme, že si budeme muset vařit a poveze nás autobus. Naším cílem bylo Chorvatsko a městečko Mimice. Dneska už bych cestu autobusem do Chorvatska nezvolila, ale tenkrát byla snesitelná. Měli jsme opravdu fajn řidiče, kteří pravidelně a bohatě komentovali nejen kudy jedeme, ale znali i historii míst, která se nám míhala za okénky autobusu. Vyprávěli i o válce, která zanechala stopy v místní krajině. Byli to takoví řidiči nadruhou, bonus navíc. Nezapomenu na moment, kdy jsme s autobusem vyjeli zpoza jedné zatáčky a před námi se objevil panoramatický výhled na moře v celé jeho kráse. Bylo to brzy ráno, slunce zářilo kousek nad hladinou a paprsky se od ní třpytivě odrážely. Už jsem se nemohla dočkat, až se do moře ponořím a nechám se jím jen tak unášet. Bydleli jsme v prostorném apartmánu, a protože naše vila stála ve svahu, užívali jsme si nádherný výhled přímo na moře a protější ostrov Brač. Dojem umocňovaly hory, které lemovaly celý prostor nad pobřežím.

TIP: Kdo raději cestujte do Chorvatska bez cestovky, ubytování – hotely, apartmány, pensiony a vily najdete na Booking.com.

Každé ráno byla pláž ještě prázdná, ale my jsme stejně volili odlehlejší místa. Oblíbili jsme si zátoky s jemnými bílými oblázky, kde jsme byli sami. Chtěli jsme být co nejdál hlavně od rodin s hlučnými dětmi. I když jsme neměli peněz na rozhazování, dopřáli jsme si dvě večeře v místní restauraci.

Když si vzpomenu, že jsem si tam dala řízek, musím se smát. Tenkrát jsem si neuměla představit, že bych jedla něco jiného, než českou klasiku.

Večer jsme krátkou procházkou po pláži chodili do přístavu. Místní restaurace a kavárničky měly klasickou středomořskou prázdninovou atmosféru, kterou vlastně na dovolených vyhledáváme dodnes.

TIP: Naše první dovolená v Chorvatsku.

Někdy uprostřed dovolené nás napadlo, že bychom si mohli udělat výlet do města Omiš, které leží „vedle“ Mimice. Vyšli jsme dopoledne podél silnice a mysleli si, že svižnější procházkou budeme rychle na místě. Energie, kterou jsme na začátku výletu měli, nás opouštěla spolu se sílícím vedrem. Slunce pálilo a po silnici se taky nešlo úplně bezpečně. Vedro brzy sálalo nejen shora, ale i z rozpáleného asfaltu. Chtěli jsme se zchladit v moři, ale zjistili jsme, že veškeré cestičky, které k němu vedly končily vždycky nějakou zamčenou brankou. Nakonec jsme došli na začátek Omiše, koupili jsme si v místním obchodě vodu a šli zase zpátky. Druhý den jsme se léčili ze spálenin, a to tak, že jsme leželi na pokoji, pomazaní bílým jogurtem. Když si na to dnes vzpomeneme, musíme se smát. V té době skoro ještě děti vyjeli na dovolenou k moři do Chorvatska.

Fotogalerie

Dovolená v Chorvatsku

Hledat zájezdy na Dovolena.cz

Hledat zájezdy na Invia.cz

Chorvatsko – recenze hotelů

Mimice – rezervovat ubytování na Booking.com

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář