První dovolená v Řecku na ostrově Korfu


Toto jsou historické zápisky z první rodinné dovolené u moře v Řecku na Korfu. Bylo to poprvé a vlastně naposledy, co jsem s sebou neměl notebook a vše psal jen na papír :)

Půl roku nato mě napadlo založit web Autovýlet a dát těm zápiskům trošku formu, snad se to dá číst, když už zde je více než 1500 článků.

Tak vyrážíme směr Řecko Korfu.

Letadlem do Řecka na Korfu

Letadlem z Prahy do Řecka na Korfu

Pátek 1.6.2012

Odjezd z Ústí nad Labem ve 13:45h, na parkovišti Air parking u Slaného jsme bylo v 15:30h. Odtud nás odvezla dodávka a v 16h jsme byli na letišti Václava Havla, v půl 5 odbaveni a po necelých 2h jsme v cca 18:25h odlétali a ve 21:20h jsme byli na místě na letišti Kerkyra (Corfu).

Cesta z letiště do hotelu Golden Sands v letovisku Agios Georgios trvala 60 minut, na recepci jsme odevzdali pasy a dostali dálkové ovládání od televize a klimatizace. V noci od 04h je zde docela chladno, takže klima není třeba, snad jen kvůli komárům.

golden sands hotel Řecko Korfu

Sobota 2.6.

Posnídali jsme výborný řecký jogurt, chléb, toast, kávu, džus a bábovku. Jídla dosti :) 8-10h snídaně.

Dopoledne jsme šli na pláž obhlédnout moře, děti se hned musely koupat, a pak jsme navštívili místní koloniál, kde mají vše od potravin, oblečení až po dárkové předměty. Místní prodavač je opravdu dost vlídný a stále děkuje. Lidé zde žijí z cestovního ruchu, ale je vidět, že jejich dobrá nálada není „hraná“.

Obchod je na dohled z hotelu.

Supermarket - Agios Georgios - Řecko Korfu

Oběd – sandwich – sušenka, odpoledne jsme byli na pláži. Cena za 2 lehátka a 1 slunečník – 6€. Voda byla docela studená, syn Péťa měl v noci měl teplotu a kašel, takže první den zaplacený výlet do aquaparku jsme byli nuceni zrušit (-100€).

Smutný tip

Ponaučení pro příště a pro vás, pokud se také chystáte poprvé k moři s malými dětmi koncem května nebo začátkem června, ne všude už je moře vyhřáté a pokud na to nejste zvyklí, doporučuji „aklimatizaci“. A i když to zde zmíním ještě několikrát, fakultativní výlety nekupujte, jsou to vyhozené peníze, autobusem dojedete sami po ostrově v pohodě skoro kamkoliv, případně půjčit auto (motorku, čtyřkolku, skůtr) také není problém. My to samozřejmě nevěděli. Nyní už jsme „moudřejší“ a peníze raději investujeme lépe.

Neděle 3.6.

Snídaně opět bohatá, dopoledne jsme byli na procházce na dlouhé písčité pláži, do moře jsme s Péťou raději nešli, nebyl úplně svěží.

Písčitá pláž - Agios Georgios - Řecko Korfu

K obědu jsme si dali ovoce (za zácpu) – meloun, banány, jablko a sušenky. Po 16h bylo po zácpě :) Péťa byl KO, takže jsme odpoledne strávili u bazénu, dcera Verča si našla novou kamarádku Sonju z Holandska.

Dětský bazén v hotelu Golden Sands na Korfu

Bylo to první setkání našich dětí s cizinci v zahraničí a neměli s tím vůbec žádný problém, prostě si hráli, řekli si jména a bylo. To je také jeden z důvodů, proč nezůstávat jen v ČR, ale objevovat i jiné země a kultury.

Dovolená a zájezdy Řecko Korfu

Napsat komentář