První dřevěná zoo v Ostratě u Zlína

Hledáte inspiraci pro nedělní odpoledne s dětmi? Malá obec u Zlína – Ostrata nabízí zajímavý soukromý projekt. Manželský pár připravil přírodní expozici zvířat vyřezaných ze stromů. A nejen to.  Součástí expozice jsou také známé postavičky z dětských kreslených pohádek.


Dřevěná zoo Ostrata

Veškeré vystavené exponáty jsou obarvené a nalakované. V malém dřevěném domku najdete expozici autíček. Děti zajisté potěší také stylový dinosauří koutek.

Dřevěná zoo Ostrata

Mravenečník - Dřevěná zoo Ostrata

Dřevěná zoologická zahrada zajímavosti

Dřevěný zvířecí park vznikl v roce 2014 a postupně je svými majiteli upravován. Celá expozice se nachází na louce obklopené domy a dalšími zahradami.

Více než 200 vyřezávaných zvířecích soch s popisky pokrývá plochu zahrady.

K odpočinku můžete vyžít dřevěný stůl s lavicí v horní části expozice či dřevěný altánek nedaleko vstupu.

Dřevěná zoo Ostrata 2

Pohádkov

V levé části zoo se nachází specifický koutek zvaný „Pohádkov“. Zde si můžete pořídit fotografii se známými hrdiny z dětských večerníčků i pohádek. Ferda mravenec, Shrek s Fionou, Spejbl s Hurvínekem a další hrdinové  jsou vám plně k dispozici. Děti se mohou vystavených exponátů i dotýkat.

Pohádkov - Shrek a Fiona - Dřevěná zoo Ostrata

Rumcajs, Manka a Cipísek - Dřevěná zoo Ostrata

Mimoni - Dřevěná zoo Ostrata

Krteček - Dřevěná zoo Ostrata

Prosklený zahradní domek potěší především chlapce. Ti mají možnost si ve vitrínách prohlédnout rozsáhlou sbírku nejrůznějších autíček a hraček (skoro 900 ks).

Sbírka autíček - Dřevěná zoo Ostrata

Zakoupením vstupenky si nejen zpestříte krásný letní den, ale také přispějete na charitativní projekty i nadaci Dobrý Anděl (majitelé zasílají 20 % z každé prodané vstupenky).

Sova - Dřevěná zoo Ostrata

Mlok - Dřevěná zoo Ostrata

Kudy do zoo?

Do obce Ostrata vede ze Zlína několik přístupových cest přes Hvozdnou, Štípu nebo Slušovice. K parkování můžete využít malé parkoviště u kapličky. K vlastnímu objektu zoo vede přístupová cesta přes areál pohostinství, které je od parkoviště vzdálené asi 60 metrů. V pohostinství je možné se občerstvit a také si zakoupit vstupenky.

Parkoviště - Dřevěná zoo Ostrata

Otvírací doba a vstupné do dřevěné zoo

Dřevěná zoo je svým návštěvníkům celý týden v čase od 10 do 20 hodin. Dospělí zaplatí vstupné 75 Kč a děti od tří let 55 Kč. Rodiny s dětmi mohou uplatnit rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti za 180 Kč).

Podívejte se na další tipy, kam s dětmi, když navštívíte Zlínský kraj.

Zajímavosti v okolí:

Napsat komentář