Půjčení auta na ostrově Kos


Na Kosu je několik půjčoven aut, já mám zkušenost s Tigaki Tours, kde jsme si auto na dovolené pronajali už 2x a nikdy nebyl problém. Co vše je tedy potřeba, abyste si ostrov mohli projet i bez cestovky?

Řecko Kos půjčovna aut

Kdo nechce „nic“ řešit, nebo neumí jazyk, ten si může auto zamluvit přes delegáta cestovní kanceláře. Sice vás to bude stát o trošku víc, protože i cestovka má z půjčení provizi, ale pokud by se něco stalo, budete to řešit přes delegáta v češtině, což může být výhoda. Také jsme tuto možnost asi 2x během (zatím 10) dovolených v Řecku využili, když nebyla půjčovna v dosahu, ale obvykle vždy projdeme okolí hotelu a více méně vždy tam je kde auto půjčit.

Na Kosu jsme auto půjčovali v Tigaki Tours. V Marmari je hned proti hotelu, navíc tam je paní (ve věku cca 50 let), je Polka a rozumí česky, takže i neangličtináři si to auto domluví snadno.

Stačí pouze říct od kdy do kdy ho chcete, jaký typ, my měli Hyundai i30, cena byla na 3 dny 163€ – srpen 2022, zaplatíte zálohu 10€, případně celou cenu, ukážete řidičák, aby paní mohla vyplnit smlouvu a je to.

Auto Hyundai i30 z půjčovny Tigaki Tours na Kosu v Řecku
Auto Hyundai i30 z půjčovny Tigaki Tours na Kosu v Řecku

Ráno kolem 9h (nebo večer dle dohody) si přijdete pro vůz, paní vám ukáže pouze stav nádrže a že musíte se stejným stavem auto vrátit a je to vše. Dá vám klíčky od auta a můžete vyrazit.

TIP 1: Vyfotťte si tachometr

Vyfoťte si stav tachometru, pokud neumíte vynulovat počet kilometrů a než budete tankovat před vrácením, tak si to snadno spočítáte.

Příklad:

My měli najeto 107293km a po ostrově za 3 dny ujeli cca 200 km.

Stav tachometru Hyundai i30 před výlety
Stav tachometru Hyundai i30 před výlety

Cena benzínu byla 2,14€ za litr, spotřeba +- 7,2/100km, takže jsem si spočítal, že musím natankovat za 32€, abych měl stejný stav nádrže jako před půjčením.

Stav tachometru Hyundai i30 po výletech
Stav tachometru Hyundai i30 po výletech

TIP 2: Natočte si auto mobilem

Osobně si vždy půjčuji auto horší a méně populární značky než nové, kde je lepší si hned při půjčení celé auto natočit mobilem podrobně kolem dokola, ať máte zaznamenané případné „šrámy“, které už mohl někdo udělat před vámi a při vrácení byste mohli tyto škody doplácet, pokud na ně dotyčný neupozornil.

TIP 3: Full Insurance = plné pojištění

Vždy si zkontrolujte, zda je ve smlouvě napsáno plné pojištění (full insurance). Někde říkají, že to auto má, ale kdyby se něco stalo, pak to po vás budou vymáhat a ceny v Řecku za servis a náhradní díly rozhodně nejsou stejné jako v Čr, stojí to tu několikanásobně víc.

TIP: Letiště Kos – jak to chodí při příletu a odletu

I když jsme už v Řecku byli 10x, auto jsme měli zapůjčené vždy, protože ležet týden a víc u bazénu nebo moře je nuda, fakultativní výlety na Kosu jsou zbytečně předražené a s autem je zvládnete také, ze cenu nižší a uvidíte toho mnohem víc.

Půjčit auto lze i v předstihu, pak ty ceny jsou při rezervaci přes internet ještě lepší.

Půjčovna aut

Samozřejmě je tu možné i půjčení skůtru a půjčovna kol je také skoro všude, pokud se vám chce v těch vedrech jezdit po rozpálených silnicích, kde se na dodržování pravidel moc nehraje…

Související:

Napsat komentář