Půjčení auta v Turecku


Na dovolené v Turecku v hotelu Gardenia beach Funtazie klub byla možnost si půjčit auto, tak pokud vás zajímá, kolik stojí půjčovné a další informace, vše popíšu zde.

Pronájem auta – Turecko

Půjčovna aut - Turecko

Protože Turecko není v Evropské unii, abyste si mohli půjčit auto, budete potřebovat mezinárodní řidičák. Ten vám vydají v Čr za 50kč.

Ceny na půjčení auta jsou celkem dobré, navíc když jej vezmete na více dní, sleva je samozřejmostí. Pro ukázku zde mám ceny z hotelu, kde jsme v srpnu 2019 byli na dovolené.

Půjčovna aut – ceník

Autopůjčovna - Gardenia beach hotel - Turecko

Doprava v Turecku

I když jsem projel půjčeným autem hodně řeckých ostrovů, stejně jako v Bulharsku, jsem si ani zde na pronájem auta netroufl. Všude je psáno, že turečtí řidiči jezdí jako prase. Pokud máte takovou představu z Čr, pak to vynásobte 2-3 a pochopíte, proč zde je celkem riziko jezdit po silnicích. Na 70 jedou třeba 120kmh, kolem hotelů také rychle, troubí víc než je zdrávo, viděli jsme i několik nehod „ťukanců“ jen cestou během cca 100km do Alanye, no je to trošku džungle :)

Ale na druhou stranu, pokud byste chtěli vidět všechna známá místa, která můžete i navštívit během fakultativních výletů, projet se autem po pobřeží moře a užívat si zdejší atmosféru, pak vám půjčení auta doporučuji.

Napsat komentář