Půjčení auta v Turecku

Na dovolené v Turecku v hotelu Gardenia beach Funtazie klub byla možnost si půjčit auto, tak pokud vás zajímá, kolik stojí půjčovné a další informace, vše popíšu zde.


Pronájem auta – Turecko

Půjčovna aut - Turecko

Protože Turecko není v Evropské unii, abyste si mohli půjčit auto, budete potřebovat mezinárodní řidičák. Ten vám vydají v Čr za 50kč.

Ceny na půjčení auta jsou celkem dobré, navíc když jej vezmete na více dní, sleva je samozřejmostí. Pro ukázku zde mám ceny z hotelu, kde jsme v srpnu 2019 byli na dovolené.

Půjčovna aut – ceník

Autopůjčovna - Gardenia beach hotel - Turecko

Doprava v Turecku

I když jsem projel půjčeným autem hodně řeckých ostrovů, stejně jako v Bulharsku, jsem si ani zde na pronájem auta netroufl. Všude je psáno, že turečtí řidiči jezdí jako prase. Pokud máte takovou představu z Čr, pak to vynásobte 2-3 a pochopíte, proč zde je celkem riziko jezdit po silnicích. Na 70 jedou třeba 120kmh, kolem hotelů také rychle, troubí víc než je zdrávo, viděli jsme i několik nehod „ťukanců“ jen cestou během cca 100km do Alanye, no je to trošku džungle :)

Ale na druhou stranu, pokud byste chtěli vidět všechna známá místa, která můžete i navštívit během fakultativních výletů, projet se autem po pobřeží moře a užívat si zdejší atmosféru, pak vám půjčení auta doporučuji.

2 komentáře u „Půjčení auta v Turecku“

  1. Jezdíme do Turecka autem každý rok na měsíc a „džungle“ nikdy nebyla. A to jezdíme až dolů na jih celým Tureckem. Hustější provoz někdy je. Istanbul naprosto. Ale šílení řidiči tam jsou výjimečně. Naopak „prasata“ jsou v Čechách a v Polsku. Takže s příspěvkem nemohu souhlasit. Máme jiné zkušenosti. To, že jsou Turci horší a neopatrní řidiči, to ano. Tak bych to napsala. V Turecku, byť jsou auta velmi drahá, tak je mají jako naprosto spotřební věc a ťukanečky neřeší. Jistě u těch starších aut. A to troubení je proto, že… „pozor, jedu, míjím vás“ a ne „že uhni, vadíš, vysmahni.“ Tam je to obráceně. Jinak Turci vždy ochotni pomoci. Policie si vás nevšímá či naopak při kontrolách přednostně pouští a nikdy nekontroluje, jako celou kolonu Turků. Tak takto můj pohled a zážitky ve zkratce.

  2. Katko, díky za komentář. Je jasné, že co člověk, to názor. Nám se třeba nelíbilo v Bulharsku, ale jsou lidé, co na tu zemi nedají dopustit. Milujeme Řecko, ale mám kámoše, co tam byl jedno a prý tačilo. Byla by to nuda, kdyby se všem líbilo vše stejně :)

Napsat komentář