Půjčeným autem za krásami Krétských pláží

Loni v létě jsem s dětmi navštívila Řecký ostrov Kréta, konkrétně jeho východní část – Koutsounari. Vzhledem k povětrnostním podmínkám, které nám pobyt u moře i u hotelového bazénu dost kazily, jsme měli na výběr ze dvou možností, abychom si dovolenou užili alespoň částečně.


silnice na krétě

Varianta číslo 1

  1. Naplánovat výlety s CK, které byly v nabídce
  2. Půjčit si auto a cestovat na vlastní pěst

Zvolila jsem variantu číslo 2, protože:

  1. Jedete, kam chcete, kdy chcete a s kým chcete
  2. I s malými dětmi si výlet užijete bez stresu

Zapůjčení auta

Zvolila jsem zapůjčení auta přes delegáta CK. Je to dle mého nejjednodušší a nejistější varianta pro člověka, který se v autech vůbec nevyzná. Auto mě vyšlo včetně autosedačky kolem 55 Euro/den.

TIP: Auto si můžete také rezervovat online na Rentalcars

Jak to probíhalo?

1. S delegátem jsem se předem domluvila na typu auta a doplňkových službách (např. autosedačka nebo navigace a další)

2. Auto bylo k dispozici v domluvený čas, na domluveném místě

3. Pracovník autopůjčovny byl vstřícný, prošel se mnou smlouvu, ukázal mi vůz a nechal mě ho vyzkoušet. Projela jsem se autem před hotelem, zkontrolovala brzdy, světla, stěrače, vnitřní poničení auta a poté samozřejmě i vnější kosmetické vady na autě

4. Sepsal se mnou do smlouvy jak nalezené drobné vady, tak i stav nádrže při převzetí auta a domluvili jsme se, že auto s tímto objemem opět vrátím

5. Vrácení auta proběhlo bez problémů i bez dalších poplatků

Navštívili jsme tyto pláže

Vai pláž

Vai pláž - Kréta Řecko

Pláž je vzdálená  80km od Koutsounari a cesta trvá cca 1,5 hodiny, s dětmi i déle. Vai je přírodní palmový háj a zároveň chráněná krajiná oblast. Opravdová krása. Vyšli jsme s dětmi i na vyhlídku a vyfotili si tu krásu z vršku. Bohužel pro menší děti je nevhodný vstup do moře, kde jsou kameny. Boty do moře jsou zde nutností. Oproti jiným plážím zde můžete zakoupit občerstvení nebo si půjčit např. šlapadla. Parkoviště je hned u pláže, ale jako jedno z mála na Krétě placené.

Xerokampos pláž

Xerokampos pláž - Kréta Řecko

Moje srdcová pláž, na kterou není možné zapomenout. Je vzdálená 60 km od Koutsounari a cesta trvá o pár minut méně než na Vai. Na této pláži nejsou atrakce ani občerstvení, ale je krásná svojí průzračně modrou vodou a klidným a závětrným prostředím. Pláž je písčitá, vstup do moře opravdu hodně mírný a pro dceru naprosto vyhovující. Bohužel ani v blízkém okolí od pláže není možné si zakoupit pití.

Díky autu jsme si dovolenou moc užili a těšíme se na další.

Ještě si přečtěte

Recenze hotelů na Krétě

1 komentář u „Půjčeným autem za krásami Krétských pláží“

  1. Obdivuji vas ze jste si auto pujcila sama. Ja vzdy absolvuji radeji fakultativni vylety,i kdyz vim,ze to je drazsi, je to pro me ale bez starosti.

Napsat komentář