Půjčovna aut na Kefalonii v Řecku


Na jihozápadě Kefalonie u hotelu Argile už je pouze jedna autopůjčovna a to Mercury. Přehlédnout se nedá, je červená a stejně tak všechna jejich auta.

Autopůjčovna Mercury je kousek od hotelu Argile (ex Cephalonia) „nahoru“ po silnici vedle Apollonion resortu (kde je i bankomat). Mají tam samá červená auta, takže ji rozhodně nemůžete minout. Na videu uvidíte v čase 3:05, kde je a jak daleko je od hotelu, kde jsme bydleli.

Půjčovna aut Kefalonie – informace ze srpna 2023

Ceny už nejsou tak příznivé, jako když jsme zde před lety byli, jak popisuji níže, ale kdo si dovču chce užít víc než jen poleháváním u bazénu s talířem plným jídla, holt nějaké to euro navíc oželí.

Mercury auto půjčovna - Kefalonia Řecko

Auto jsem zamluvil hned v 1 den dovolené přes delegátku, na 3 dny byla cena 198 €. Delegátka vám to domluví, vyplní objednávku s číslem pokoje, názvem hotelu, vaším jménem, typem auta a počtem dní. Samozřejmě nechybí cena. Můžete si doplatit připojištění 12€ na den, to jsem už nedal, naštěstí nebylo potřeba.

Autopůjčovna Mercury Kefalonia ceník 2023

Auto si vyzvednete v 9 ráno přímo v jejich „domečku“, nebo vám jej mohou dovézt mezi 9-11h, ale kdo by ztrácel čas, že. Je zde několik půjčoven této firmy, další je třeba v nedalekém Lixouri.

Jak to probíhá

Paní si ofotí řidičák a také platební kartu. Skládá se depozit 300€ buď v hotovosti nebo si opíšou kartu, ale nic se z ní nestrhává, asi pro jistotu, kdyby se něco stalo….

Zajímavě je vyřešená smlouva, fyzicky na papír se nic nepodepisuje, ale dáte jim svůj e-mail a přijde vám smlouva, kterou na mobilu podepíšete. Nevím, jak to dělají, pokud někdo nemá smartphone?

Zaplatíte za půjčení, auto vám ukáží, hlavně upozorní na stav nádrže, v mém případě to byla půlka a se stejným stavem auto vrátíte. Auto se půjčuje vždy na 24hodin, my jsme v noci nikam nejezdili a přišlo nám zbytečné jej mít u hotelu do 9 do rána, takže jsme ho vrátili 3 den navečer, paní jen zkontrolovala auto kolem dokola, mrkla na stav nádrže, zeptala se jestli bylo vše ok a hotovo.

Sice nám nedali mapu ostrova, asi na to zapomněla, tak jsem se tam stavil cestou na výlet a bez problémů ji dostal zdarma.

Pokud si nepřiplatíte za plné pojištění, paní vám doporučí si auto vyfotit nebo natočit kolem dokola. Na dokument o převzetí vyznačí body, kde je auto odřené. Hlavně tato místa si doporučuji vyfotit.

Vždy když jsme někam přijeli, auto jsem si vyfotil zepředu a zezadu podle toho, kde jsem parkoval, protože by se mohlo stát, že vám jej někdo odře, ale tím, že by na fotce byl časový údaj, by snad bylo jasné, že to není moje chyba. Ale naštěstí to nebylo nutné řešit. Je to tedy na každém, zda za 3 dny za auto kategorie B, v našem případě Fiat Panda, dát 198€ nebo ještě 36€ navíc.

Základní pravidla (podmínky)

 • Řidiči musí být minimálně 21 let + mít platný řidičský průkaz minimálně 3 roky
 • Druhý řidič nepřiplácí, je možné ho do smlouvy dopsat „v ceně“
 • Jet se zapůjčeným autem na okolní ostrovy není problém, ale je třeba informovat svého delegáta
 • rezervaci auta je třeba udělat minimálně 1 den před zapůjčením, v hlavní sezoně to jsou ale minimálně 3 dny (záleží na domluvě, podle toho, kolik mají aut k dispozici)
 • Platí se platební kartou nebo hotově
 • Dětské sedačky jsou pro mimino do 1 roku zdarma, poté se připlácí 2-3€ za den

Jak řídit na Kefalonii

 • Jezdíte po ostrově, takže se nemusíte bát, pokud byste někde odbočili, že nedojedete do cíle
 • Dávejte pozor na stav silnic, hlavní tahy jsou obvykle ok, ale ty vedlejší ne vždy odpovídají kvalitou
 • Přednost zprava se tu nedodržuje
 • Pozor na zvířátka, hlavně v horách na kozy, těm je jedno, že právě projíždíte, oni mají času dost
 • Před zatáčkou, když uslyšíte troubení, často je to upozornění, že tam jede auto, mnohdy větší – autobus, náklaďák
 • Parkujte ideálně v přístavu ve městech, kde bývají velká parkoviště zdarma
 • Svítit celý den jako v Čr není třeba, světlo je zde od brzkého rána do pozdního večera, poté už Řekové svítí, když nevidí
 • Jezděte v kvalitní obuvi (tenisky), protože řízení v žabkách nebo naboso je zde pokutováno (pokud vás ale někdo zastaví, což se skoro nestává)
 • Před jízdou nepijte alkohol, je zde nulová tolerance

Půjčovna aut – Kefalonie Řecko – recenze a zkušenosti z roku 2019

Půjčení auta doporučuji každému, kdo není líný a rád pozná ostrov Kefalonia i jinak než z autobusu během fakultativního výletu. Už před dovolenou jsem studoval, jaké typy aut zde mají a za jaké ceny.

Kdo chce ušetřit a mít možnost si vybrat lepší auto, ten by měl vybírat pár měsíců předem, doporučuji půjčovnu Rentalcars.

Rent car Kefalonia Greece

Já to nechal na poslední chvíli až na místo. Zde nám delegátka od cestovní kanceláře nabídla pronájem auta od jejich domluvené půjčovny Katsouris, ale je mi jasné, že z toho mají také provizi, takže ceny byly vyšší, než když si to domluvíte jinde.

Kolik stojí půjčení auta na Kefalonii

Toto je ceník půjčovného automobilů „od cestovky“.

Katsouris půjčovna auta - Kefalonie Řecko

Nezapomeňte k ceně zapůjčení auta výše přičíst kompletní plné pojištění vozu za 12€ a den. Kdo má malé děti ten si ještě připlatí za dětskou sedačku či podsedák. No celková cena už je pak hodně jinde…

Naproti hotelu Cephalonia palace, kde jsme trávili dovolenou, půjčovna aut je, takže jsem se hned první den večer šel zeptat na dostupnost aut a na ceny.

Půjčovna aut - Kefalonie Řecko

Paní v půjčovně KCG mi nejdříve tvrdila, že mají plno, ale nakonec jsem svolil s tím, že auto nebudeme mít na 5 dní, ale jen na 4 dny a z ceny 250€ nakonec byla finální částka 200€. Plánoval jsem auto menší, vždy nám stačil Hyundai Getz nebo Hyundai i20, no tentokrát na nás „vyšel“ Hyundai i30.

Stačilo zaplatit zálohu 20€ a ráno v 9 si auto vyzvednout plus doplatit zbytek.

Paní z půjčovny jen ukázala stav nádrže (půlka) a že mám auto vrátit také s polovinou. Předvedla, jak se otevírá nádrž, kde a jaký se tankuje benzín a výbavu vozidla (vesty a lékárničku). Toť vše.

Jak se říká, výkon ničím nenahradíš a přesně na to jsem si vzpomněl, když jsem v mnoha kopcích předjížděl ty malé Matizy, Punta a podobné „bobky“, které byly za stejnou cenu u cestovky, ale s „polovičním“ výkonem. Ty 4 dny ježdění po ostrově jsem si dost užil a najeli jsme tady cca 400km.

Kam všude jsme autem dojeli a co vše viděli na Kefalonii popíšu v dalších článcích.

Info: Několikrát se nám stalo, že nás při příjezdu na kruhový objezd pustilo auto po něm jedoucí, trošku jsem se tomu divil, ale pak si našel informace, že zde to je obráceně než v České republice, přednost má ten, co na kruháč přijíždí, ne ten, co po něm jede.

Poloostrov Paliki je stranou, je tu klid, ale na druhou stranu to auto je potřeba, pokud si chcete dovolenou užít na 100 procent. Takže jak jsem psal v úvodu, půjčte si automobil také.