Půjčovna aut na Kefalonii v Řecku


Půjčení auta doporučuji každému, kdo není líný a rád pozná ostrov Kefalonia i jinak než z autobusu během fakultativního výletu.

Už před dovolenou jsem studoval, jaké typy aut zde mají a za jaké ceny.

Půjčovna aut – Kefalonie Řecko – recenze a zkušenosti

Kdo chce ušetřit a mít možnost si vybrat lepší auto, ten by měl vybírat pár měsíců předem, doporučuji půjčovnu Rentalcars.

Rent car Kefalonia Greece

Já to nechal na poslední chvíli až na místo. Zde nám delegátka od cestovní kanceláře nabídla pronájem auta od jejich domluvené půjčovny Katsouris, ale je mi jasné, že z toho mají také provizi, takže ceny byly vyšší, než když si to domluvíte jinde.

Kolik stojí půjčení auta na Kefalonii

Toto je ceník půjčovného automobilů „od cestovky“.

Katsouris půjčovna auta - Kefalonie Řecko

Nezapomeňte k ceně zapůjčení auta výše přičíst kompletní plné pojištění vozu za 12€ a den. Kdo má malé děti ten si ještě připlatí za dětskou sedačku či podsedák. No celková cena už je pak hodně jinde…

Naproti hotelu Cephalonia palace, kde jsme trávili dovolenou, půjčovna aut je, takže jsem se hned první den večer šel zeptat na dostupnost aut a na ceny.

Půjčovna aut - Kefalonie Řecko

Paní v půjčovně KCG mi nejdříve tvrdila, že mají plno, ale nakonec jsem svolil s tím, že auto nebudeme mít na 5 dní, ale jen na 4 dny a z ceny 250€ nakonec byla finální částka 200€. Plánoval jsem auto menší, vždy nám stačil Hyundai Getz nebo Hyundai i20, no tentokrát na nás „vyšel“ Hyundai i30.

Stačilo zaplatit zálohu 20€ a ráno v 9 si auto vyzvednout plus doplatit zbytek.

Paní z půjčovny jen ukázala stav nádrže (půlka) a že mám auto vrátit také s polovinou. Předvedla, jak se otevírá nádrž, kde a jaký se tankuje benzín a výbavu vozidla (vesty a lékárničku). Toť vše.

Další autopůjčovna Mercury je kousek od hotelu Cephalonia „nahoru“ po silnici vedle Apollonion resortu (kde je i bankomat). Mají tam samá červená auta, takže ji rozhodně nemůžete minout.

Mercury auto půjčovna - Kefalonia Řecko

Jak se říká, výkon ničím nenahradíš a přesně na to jsem si vzpomněl, když jsem v mnoha kopcích předjížděl ty malé Matizy, Punta a podobné „bobky“, které byly za stejnou cenu u cestovky, ale s „polovičním“ výkonem. Ty 4 dny ježdění po ostrově jsem si dost užil a najeli jsme tady cca 400km.

Kam všude jsme autem dojeli a co vše viděli na Kefalonii popíšu v dalších článcích.

Info: Několikrát se nám stalo, že nás při příjezdu na kruhový objezd pustilo auto po něm jedoucí, trošku jsem se tomu divil, ale pak si našel informace, že zde to je obráceně než v České republice, přednost má ten, co na kruháč přijíždí, ne ten, co po něm jede.

Poloostrov Paliki je stranou, je tu klid, ale na druhou stranu to auto je potřeba, pokud si chcete dovolenou užít na 100 procent. Takže jak jsem psal v úvodu, půjčte si automobil také.

Napsat komentář