Půjčovna aut na ostrově Thassos v Řecku

V okolí hotelu Green Bay žádná autopůjčovna není. V letovisku Limenaria ano, ale je to cca půl hodiny pěšky. A protože má ostrov Thassos kolem dokola přibližně 100 km, je dobré využít půjčené auto a všechna zajímavá místa si projet.

Půjčení auta v Řecku zkušenosti + jak auto zamluvit

Jak popisuji v informacích na konci článku, na tomto ostrově je často problém s tím, že mají aut půjčovny málo a tím pádem díky této omezené nabídce na něj můžete několik dní čekat. Poučen z minula jsem neotálel a zeptal se velmi sympatické delegátky cestovní kanceláře Čedok hned u  přístavu, když jsme čekali na trajekt a v podstatě to obratem domluvila, na kolik dní auto chci, jaký model (resp třídu) a od kdy do kdy. Auto mělo být „přistaveno“ v sobotu ráno dle dohody. (Byli jsme zde od čtvrtka).

Když jsme byli ubytování, stačilo na WhatsApp této slečně poslat jen číslo pokoje a toť vše.

Pán z půjčovny přijel přesně v 9, celkem šok pro mě, když vím, jak zde na čas moc nehledí, opsal si můj řidičák, vysvětlil jen pár info v angličtině, že nesmím jezdit na prašné cesty – ty co vedou do hor hlavně, jak se vypíná asistent jízdy v pruzích, to se hodilo, zapnutý je dost otravný, jak spojit mobil s autem, a to je asi vše. Zaplatil jsem níže zmíněných 160€ a bylo hotovo.

Ceny a auto v roce 2023

Když jsme zde byli po 5 letech od první návštěvy, půjčili jsme si auto na 4 dny, cena byla 40€ za den, ale model auta o 100% lepší než minule.

Kia Rio modrá

Kia Rio s najetými 12t km měla veškeré moderní vymoženosti, jako třeba parkovací kameru. Rád jezdím na tempomat, zde ale není možnost jej plně využít, nejvíc mě ale zaujalo Android Auto. Sám tuto vychytávku ve svém autě nemám, ve zkratce – propojíte mobil s autem a pak lze např. Mapy.cz zobrazit na dispeleji auta a jet podle nich, stahuji je vždy doma pro použití offline, takže i bez internetu se dají v zahraničí použít.

Kia Rio přístrojová deska

Pozor na dodatek ve smlouvě, že nesmíte jezdit po nezpevněných cestách, např v horách, jinak zaplatíte při předání 20€ navíc. Auto mělo GPS, aby jej mohli sledovat, takže by nemělo význam říkat že jste tam nebyli, když by to měli sami potvrzené.

Půjčovna aut Thassos smlouva

Např. na nejvyšší vrchol Thassosu se dá vyjet jen terénním autem, tímto dojedete jen do vesnice odkud je třeba jít 3 km do kopce pěšky.

Půjčovna aut Thassos Řecko – rok 2018

I když to neděláme moc často, tentokrát jsme si auto půjčili přes delegátku cestovky.

Kdo by přesto chtěl zapůjčit vůz přes autopůjčovnu, ten musí dojít nebo dojet do nejbližší Limenarie – taxi za 5 €. Případně lepší volba s větším výběrem aut je zamluvit auto přes internet na Rentalcars.

Chtěli jsme auto na 5 dní od středy do neděle, ale protože zde je nejen málo půjčoven, ale i málo aut, tak byly obsazené a volný termín byl až od čtvrtka, vzali jsme jej tedy na 3 dny.

Půjčovna aut Thassos Řecko
Červená Kia Picanto z půjčovny na Thassossu v Řecku

Malé auto kategorie A stačí, stejně jedete jen chvíli a pak se jdete vykoupat nebo najíst :)

Cena za den je 31€, což je celkem pohoda, protože na jiných řeckých ostrovech (Zakynthos, Korfu, Kréta) to je třeba i 50€ ve stejném období v sezoně.

Auto měli dovézt mezi 9 – 9:30 h, což také vyšlo, v 9:20 h byl týpek na místě, dokonce s několika auty, protože si je půjčovalo více hotelových hostů.

TIP: Kde vyměnit peníze do Řecka a čím se zde platí.

Předání jednoduché, stačí mezinárodní řidičský průkaz, což je i ten v ČR vydaný, podepsat vyplněný formulář a zaplatit půjčovné. Pán vám ukáže, jak se otevírá nádrž, výbavu auta a pak kdy máte auto vrátit. Toť vše – za 5 minut můžete odjíždět.

A také vás upozorní na stav nádrže, a že auto musíte vrátit se stejným obsahem paliva. V mém případě čtvrt nádrže.

Jednoduché a hlavně, nemusíte zbytečně platit za předražené fakultativní výlety.

Tak hurá na výlet.

Zájezdy na Thassos ZDE