Půjčovna aut na ostrově Thassos v Řecku


V okolí hotelu Green Bay žádná autopůjčovna není. V letovisku Limenaria ano, ale je to cca půl hodiny pěšky. A protože má ostrov Thassos kolem dokola přibližně 100 km, je dobré využít půjčené auto a všechna zajímavá místa si projet.

Půjčovna aut Thassos Řecko

I když to neděláme moc často, tentokrát jsme si auto půjčili přes delegátku cestovky.

Kdo by přesto chtěl zapůjčit vůz přes autopůjčovnu, ten musí dojít nebo dojet do nejbližší Limenarie – taxi za 5 €. Případně lepší volba s větším výběrem aut je zamluvit auto přes internet na Rentalcars.

Chtěli jsme auto na 5 dní od středy do neděle, ale protože zde je nejen málo půjčoven, ale i málo aut, tak byly obsazené a volný termín byl až od čtvrtka, vzali jsme jej tedy na 3 dny.

Půjčovna aut Thassos Řecko
Červená Kia Picanto z půjčovny na Thassossu v Řecku

Malé auto kategorie A stačí, stejně jedete jen chvíli a pak se jdete vykoupat nebo najíst :)

Cena za den je 31€, což je celkem pohoda, protože na jiných řeckých ostrovech (Zakynthos, Korfu, Kréta) to je třeba i 50€ ve stejném období v sezoně.

Auto měli dovézt mezi 9 – 9:30 h, což také vyšlo, v 9:20 h byl týpek na místě, dokonce s několika auty, protože si je půjčovalo více hotelových hostů.

TIP: Kde vyměnit peníze do Řecka a čím se zde platí.

Předání jednoduché, stačí mezinárodní řidičský průkaz, což je i ten v ČR vydaný, podepsat vyplněný formulář a zaplatit půjčovné. Pán vám ukáže, jak se otevírá nádrž, výbavu auta a pak kdy máte auto vrátit. Toť vše – za 5 minut můžete odjíždět.

A také vás upozorní na stav nádrže, a že auto musíte vrátit se stejným obsahem paliva. V mém případě čtvrt nádrže.

Jednoduché a hlavně, nemusíte zbytečně platit za předražené fakultativní výlety.

Tak hurá na výlet.

Zájezdy na Thassos ZDE

Napsat komentář