Pula v Chorvatsku. Město s bohatou historií


Pula je nejjižnějším městem chorvatské Istrie a také největším místem této chorvatské župy. Nejčastěji do Puly zavítají čeští turisté, a to nejen pro jeho historické památky. Největší chloubou v Pule je amfiteátr, který pochází z 1. století z doby založení římské kolonie.

Velký význam má však i v dnešní době, a to nejen jako oblíbená turistická destinace, ale také například v dopravě – nachází se zde letiště.

Chorvatsko Pula památky, koloseum a další

Chorvatsko Pula 5

Kromě amfiteátru, do kterého se můžete kouknout pouze zaplacením vstupného, se v Pule nachází mnoho jiných římských zachovaných památek, například Herkulova brána, střežící cestu k historickému náměstí. Na tomto náměstí zvaném Forum se nachází Augustův chrám, jenž uctívá kult Augusta a Roma. Návštěvníky láká například na lapidárium či muzeum římských soch. Vedle Augustově chrámu se nachází chrám Dianinin, který však pochází ze 13. století a dnes se zde nachází radnice města. Nebude-li se vám chtít platit vysoké vstupné za zbytky římského amfiteátru, neděste se, že si Pulu a její kolos neužijete. Vždyť se můžete projít kolem dokola a nahlížet dovnitř skrze otvory.

Ubytování rezervujte na Booking.com

Chorvatsko Pula 3

S rostoucí oblibou města a přílivem turistů, se z historického města Pula stala turistické oblíbené místo s množstvím stánků se suvenýry, atrakcemi a denní i noční zábavou.

TIP: V Pule najdete také aquarium.

Pro místní obyvatele je to velká příležitost, jak během sezóny dovolených přivydělat pár kun navíc. Ideální místo pro milovníky rušného velkoměsta, avšak i zde najdete při procházkách zapadlé historické uličky, častěji však vám v nich budou nabízet kýčovité chorvatské suvenýry a maskoty.

Chorvatsko Pula 4

Pula je navštěvována také jako kulturní centrum. V červenci se zde koná například každoroční Pulský filmový festival v amfiteátru, či festival alternativních divadel. Amfiteátr a římské divadlo je pro podobné akce využíváno téměř celý rok. Konají se zde divadelní a hudební představení, filmové projekce, koncerty apod. Samozřejmě ceny za tato představení se pohybují ve vysokých číslech, ale určitě stojí za to, odnést si z Chorvatska podobný zážitek.

Ubytování

Oblíbené jsou Apartmány Flora, Apt Horizont, Park Hotel Pula, kemp Stoja a další. Kompletní nabídku najdete zde.

Chorvatsko Pula 5