Putování po indonéských ostrovech Lombok a Gili

Kdy je nejlepší čas se vydat na indonéské ostrovy? Mnozí se domnívají, že je to mimo období dešťů, jelikož si představují, že pořád prší. Já naopak doporučuji se tam v tomto období vydat. Tedy pokud máte rádi klid a ne přeplněné pláže a hromady turistů, tlačících se u vchodů na významné památky. Ideální je přelom února a března, když už deště ustupují a počasí je relativně stálé.


Dovolená v Indonésii

Mým snem bylo vždy navštívit Bali, znělo to exoticky a dalece. Vždy mne lákaly sopky a hory, které tento ostrov nabízí. Bohužel v posledních letech se toto místo stalo populární destinací pro mnoho turistů. Když už se blížil čas odletu, tak jsem začala pátrat a vymyslela, že hlavním cílem bude ostrov Lombok, ten je vzdálen asi hodinu rychlou lodí z přístavu Padangbai, či 5 hodin trajektem. Trajektem jsem se dostala do města Lembar, ve kterém kromě přístavu není nic jiného. A tak když mi místní doporučili, že je možné vydat se na jeden z místních Gili Islands – Gili Gede, neváhala jsem ani minutu. Gili ostrůvků je mezi Bali a Lombokem asi 10. Gili znamená malý a gede velký. Dá se tedy říci, že tento ostrov je velký mezi malými. Tak jako na Lomboku, tak i na tomto ostrůvku jsou lidé muslimského vyznání. Lidé jsou tu moc milí, ale ještě se učí, jak se chovat k turistům, musíme si uvědomit, že nejsme v Evropě, a že ne všechny naše standardy budou dodrženy. Na druhou stranu Gili Gede nabízí klid a naprosté soukromí, je to ostrov, který ještě nebyl pořádně objeven, a proto dokud je čas, doporučuji jeho návštěvu. Z Gili Gede jsem se vydala zpět na Lombok do městečka Kuta. Důvod by jasný. Je to místo, kde nejlépe začít se surfováním. Je zde několik pláží, vhodných pro absolutní začátečníky. Za pár rupií je možné si objednat vlastního trenéra a už stačí jen chytit tu správnou vlnu.

Rinjani – sopka v Indonésii

Hlavním důvodem návštěvy Lomboku byl výšlap na Rinjani, druhou nejvyšší sopku v Indonésii. Je to celkem náročný výšlap, který dohromady zabere 3 dny. S pomocí místních, kteří vám odnosí vodu, jídlo a stany až nahoru se stává snesitelnějším. Jedná se o kruhovou horu, uprostřed je jezero a na jezeře se nachází sopka, která stále chrlí lávu. Výhledy z této sopky jsou top, a když máte štěstí je vidět i Bali.

Rinjani - druhá nejvyšší sopka v Indonésii
Rinjani – druhá nejvyšší sopka v Indonésii

Ostrov Gili Air

Po tomto náročném výšlapu byl čas na odpočinek, a proto jsem se přesunula na další z Gili ostrůvků – Gili Air. Tento ostrůvek je možné obejít zhruba za hodinu a půl. Jedná se o párty ostrůvek, takže když chcete maličko vypnout a užít si, je toto místo naprosto ideální.

Lombok a Gili ostrovy splnily mé očekávání. Je zde možné potkat a podniknout cokoli. Od návštěvy soukromé pláže, přes náročné výšlapy a surfování až k velkým párty.

Dovolená a zájezdy do Indonésie

Související:

Napsat komentář