Rab je nejkrásnější ostrov Jadranu


Rab je malebný ostrov nacházející se v oblasti Kvarner, leží tedy zhruba ve středu chorvatského pobřeží. Tento ostrov si zamilujete, patří mezi nejkrásnější ostrovy a říká se mu Perla Jadranu. Cesta na něj z pevniny trvá přibližně 20 minut trajektem, který jezdí několikrát za hodinu. Na Rabu naleznete řadu zajímavých měst a míst, která stojí za zmínku.

Rab ostrov Chorvatsko

Rab Chorvatsko ubytování

Ubytování na Rabu nabízí  jak hotely či apartmány v soukromí, tak i ve vybavené kempy (chatky), mobilhome s klimatizací či stany. Oblíbený je kemp San Marino u obce Lopar i hotel Eva. Takřka veškerá ubytovací zařízení jsou po rekonstrukci a nabízejí řadu dalších služeb. Ubytovací kapacity je zde dostatek, protože na Rabu se nachází hned několik turisticky zajímavých měst.

TIP: Rezervujte ubytování na Booking.com

Ostrov Rab je velice vhodný pro rodinné dovolené s malými dětmi a patří mezi nejlepší místa v Chorvatsku. Jedná se o poměrně klidné letovisko, kde není zábava situována přímo u ubytovacích komplexů, takže klidný spánek zde máte zaručen.

Rab město Chorvatsko

Ostrov Rab pláže

Pláže na Rabu jsou velice vhodné pro malé děti. Za zmínění stojí  rozhodně pláž ve městečku Lopar, která se nazývá “Rajská Plaža”. Tato pláž právem patří mezi ty nejčistší a nejkrásnější v celém Chorvatsku. Pláž je písečná, tudíž zde nebudete potřebovat obuv proti mořským ježkům, protože písek zasahuje desítky metrů od břehu.

TIP: Novalja, Zrče beach – tak trochu jiné Chorvatsko

Děti můžete nechat ať si hrají na břehu moře a nemusíte se o ně strachovat. Dospělý člověk zde má i  po cca 15 metrech chůze vodu stále pod úrovní kolen. Můžeme tedy říci, že se zde jedná převážně o pláže s pozvolným vstupem do moře.

Bohaté kulturní a sportovní vyžití

Během hlavní sezóny naleznete na Rabu mnoho kulturních akcí, které jsou spojeny především s historií ostrova. Coctail bary na pláži Vám nabízí i noční zábavu, kterou zajisté ocení mladší generace. Sportovního vyžití je tu také dostatek od Jet ski, Parasailingu, Water skiingu až po různá hřiště na míčové hry, tobogány či půjčovny skútrů, člunů či výuku potápění.

rezervujte ubytování

Chorvatsko a ostrov Rab je překrásným a historickým místem pro dovolenou a určitě stojí za to ho navštívit.

Tip na ubytování – kemp Padova.

Rab ostrov Chorvatsko 2

Doporučujeme:

Napsat komentář