Rákosníčkovo hřiště najdete už i v Litoměřicích

Město Litoměřice vyhrálo v soutěži o dětské hřiště a tak jej společnost Lidl nechala postavit právě zde.


Rákosníčkovo hřiště Litoměřice

Slavnostní otevření bylo včera, 31.5.2015, za účasti všech důležitých osobností Litoměřic včetně pana starosty Chlupáče, kterého se mi také povedlo na jedné fotce zachytit.

Rákosníčkovo hřiště Litoměřice

Začátek akce byl v 10H, počasí naštěstí proti deštivé a větrné sobotě vyšlo na výbornou a tak byl celý den zalitý sluncem.

Děti mohly na hřišti soutěžit v několika disciplínách, například chytání rybiček, navlékání korálků, házení míčkem do terče, zdolání překážkové dráhy a také společně s dalšími dětmi skládaly puzzle. Za každý splněný úkol dostaly razítko a potom, co vyšly z hřiště, každé dítě obdrželo papírovou tašku s pár drobnostmi jakými bylo třeba pexeso, karty kvarteto, bonbony, pitíčko, atd.

Ale nejen jedno hřiště zde bylo pro děti, také trampolína, malování na obličej, skládání zvířátek z balonků nebo kreslení ve stanu zaujalo mnoho stovek dětí, které se zde za celý den vystřídaly.

My zde byli skoro celý den a největším tahákem bylo vystoupení Michala z Kouzelné školky. Jeho představení trvalo téměř hodinu a děti se ani na chvíli nenudily a nakonec ještě dostaly i fotku s Michalovým podpisem.

Odpoledne zde byla každou hodinu pohádka s Rákosníčkem, ale i když to bylo také vtipné, profíkovi Michalovi se to vyrovnat nemohlo.

Občerstvení zajišťoval, jak jinak než Lidl, a tak ceny byly opravdu lidové. Limonáda 0,3L za 3kč, zmrzlina 3 kopečky za 20kč, kuřecí nugetky s hranolky za 29kč a voda, čaj a káva dokonce zdarma.

Litoměřice mají několik nových hřišť pro děti a nyní i toto nové v Mládežnické ulici nedaleko Luny.

Jiná města, například Ústí n.L., by si z těchto velmi dobře investovaných peněz „do dětí“ měla vzít příklad !!!

Související:

V Litoměřicích po Mostné hoře s historikem

Napsat komentář