Rakouský Gröbming nabízí letní turistiku i zimní lyžování


Gröbming je malebné městečko ve Štýrsku, které je obklopené masivními vrcholky hor. Poloha této menší obce tak umožňuje nezapomenutelné výhledy na Alpy odkudkoliv.

Gröbming Štýrsko Rakousko

Nachází se v údolí řeky Enže, 15 minut jízdy autem od oblíbené turistického města Schladming.

  Gröbming Štýrsko Rakousko 1

Gröbming Rakousko. Co nabízí?

Příroda

Vyšlapte si jeden z několika kopců, ze kterých se naskýtá krásný výhled do údolí anebo navštivte blízký vodopád Salza Wasserfall, nalézající se na cestě mezi Gröbmingem a St. Martinem.

Gröbming Štýrsko Rakousko 2

Adrenalin

Přímo v Gröbmingu můžete zajít do dobrodružného parku nebo si vyzkoušet Zipline, což je skluz po laně dolů.

Lyžování

V zimě je zde spousta možností pro zimní sporty, především pro začátečníky a lehce pokročilé lyžaře. Ale v okolí se najdou i těžší sjezdovky.

Koupaliště

V létě můžete navštívit Panorama Bad, kde se nachází moderní plavecký bazén s výhledem na Alpy. V budově se nachází i welness a sauna.

Ennstal Classic

Každé léto se zde pořádají slavné závody starých aut, kterých se účastní i celebrity jako např. Rowan Atkinson nebo Patrick Dempsey.

Výlety v okolí

Schladming

Lyžařské středisko v blízkosti tratí Schladming Planai, Hauser Kaibling, Reiteralm, Ramsau aj. Celková délka tratí v okolí je 235km. Dále se zde nachází např. motokáry Kart Race Schladming. Motokáry jsou zábavou pro celou rodinu.

Gröbming Štýrsko Rakousko 3

Hallstatt – Pouhou

Půl hodinu od Gröbmingu leží u Halštatského jezera překrásný Hallstatt, který patří na seznam památek UNESCO. Obec nabízí panoramatické výhledy na hory a jezero.

Hrad Hohenwerfen a ledová jeskyně

Směrem na Salzburg se nachází pohádkový hrad Hohenwerfen, kam můžete vyjít pěšky či lanovkou a blízko je i ledová jeskyně Eisriesenwelt Werfen. Při návštěvě počítejte s tím, že i když pojedete lanovkou, čeká vás asi hodinový výšlap. A nezapomeňte na teplé bundy a čepice.

Gröbming Štýrsko Rakousko 4

Ubytování Gröbming Rakousko

Související: