Rašeliniště Cínovec (Georgenfelder Hochmoor)

Na kraji tohoto pohraničního města lze navštívit přírodní stezku nazvanou Cínovecké rašeliniště. Je dostupná jak z české, tak z německé strany, ale rozhodně navštivte tu německou, protože česká není udržovaná.


Video

Hraniční přechod Cínovec je kousek odtud, pokud byste chtěli do Německa vyrazit například na nákupy.

Rašeliniště Cínovec - Georgenfelder Hochmoor

Parkování

Parkovište je na konci ulice Hochmoorweg. Během naší první návštěvy před 10 lety bylo bezplatné, letos zde probíhala oprava silnice a bylo nutné zaparkovat poblíž hotelu v ulici Neugeorgenfeld, to je sice vyhrazené pro hosty, ale v tuto chvíli zde asi během té opravy bylo možné parkovat.

Další možností je parkování naproti hřbitovu v ulici Teplitzer Strasse.

Rašeliniště Cínovec – vstupné

Vstupné se platí v malém domečku asi 400 metrů od parkoviště, za osobu to je 5 €, za dítě je cena 3 €, ale pokud pojedete s dětmi využijte rodinné vstupné, tzv. Famillien karte za 12 € (rok 2023).

Rašeliniště Cínovec - Georgenfelder Hochmoor vstup

Otevírací doba

  • Denně 9 – 17 h (pokud počasí dovolí)

Georgenfelder Hochmoor

Rašeliniště Cínovec, známé také pod německým názvem Georgenfelder Hochmoor, je unikátní přírodní rezervace nacházející se na severozápadě České republiky, přímo na hranicích s Německem. Toto rašeliniště je významným biotopem a významnou botanickou lokalitou. Nachází se zde mnoho chráněných druhů rostlin a vyskytují se zde také vzácné druhy ptáků a hmyzu.

Rašeliniště Cínovec - Georgenfelder Hochmoor 3

Rašeliniště Cínovec - Georgenfelder Hochmoor 5

Cesta vede úzkých dřevěných chodníčcích, procházka po Knüppelweg je dlouhá 1,2 km, během níž můžete vidět stromy, keře, květiny i zvěř žijící v 900 metrech n.m..

Rašeliniště Cínovec - Georgenfelder Hochmoor 2

Asi v polovině trasy je vyhlídková plošina, ze které se můžete podívat kolem dokola na Georgenfeldské vrchoviště a vidět místa, která často u toho chodníčku neuvidíte.

Rašeliniště Cínovec - Georgenfelder Hochmoor 4

Toto je cedule u východu, pokud byste sem došli jinudy než od parkoviště v obci Georgenfeld, je třeba dojít k tomu domečku jak popisuji v úvodu, abyste nebyli v jednosměrce.

Rašeliniště Cínovec - Georgenfelder Hochmoor 6

Na fotkách vidíte jaké úlovky se mi podařily zachytit :)

Ještěrka - Rašeliniště Cínovec

Kobylka - Rašeliniště Cínovec

Rašeliniště jsou i v dalších částech Čr, velmi známé ty na Šumavě nebo na Božím Daru.

Web: www.altenberg.de/georgenfelder-hochmoor

Aktuální předpověď počasí Cínovec

Ubytování

Webkamera – web kamery

Nedaleko odtud je Altenberg, kde se za každého počasí počasí pobavíte na bobové dráze, také jsme zde byli a rozhodně doporučuji ať už s dětmi nebo bez nich :) Moc pěkná je také nedaleká zoo Wildpark Osterzgebirge i rozhledna Oberbärenburg.

Načerpejte inspiraci: Kam na výlet v Krušných horách.

2 komentáře u „Rašeliniště Cínovec (Georgenfelder Hochmoor)“

Napsat komentář