Ravenna v Itálii je historicky významné místo


Ravenna je italské město nacházející se v regionu Emilia – Romagna, které bylo už od starověku velice významným společenským centrem, později pak dokonce sídlem posledních římských císařů.

V této době také byly v Ravenně postaveny ty nejvýznamnější památky, zapsané v UNESCO. Většina těchto staveb se pyšní především nádhernou mozaikovou výzdobou v byzantském stylu.

Ravenna Itálie

Pokud si chcete všechny tyto památky projít, měli byste vědět, že je možné zakoupit za zvýhodněnou cenu jednotnou hromadnou vstupenku do všech památek.

V Ravenně si na své, kromě milovníků architektury, přijdou i obdivovatelé velikánů světové literatury – nachází se zde kupříkladu hrobka Dante Alighieriho, autora Božské komedie. Při návštěvě města byste neměli minout ani mozaikové dílny, které zde mají tisíciletou tradici.

Památky

San Vitale

Existuje jen málo nádhernějších prostor, než je San Vitae. Při vstupu do této památky si návštěvník připadá jak uprostřed bájné zlaté hory. Všude mozaiky, obrazy, sloupy, průchody a průhledy.

Ravenna Itálie - San Vitale

Stavba vypadá nelogicky, nedá se v ní moc vyznat, je masivní, a přitom vzdušná a zkrátka nádherná a jedinečná tak, že jí bylo inspirováno mnoho dalších památek Evropy.

Ravenna Itálie - San Vitale 2

Theodorichovo mauzoleum

Theodorichovo mauzoleum je hrobka významného ostrogotského krále Theodoricha Velikého, postavená roku 520. Protože si král přál stavbu z bílého kamene a nechtěl mít stavbu z cihel, jak bylo v Ravenně obvyklé, bylo nutné dovézt kámen na stavbu až z Istrie. Král taktéž chtěl, aby stavba byla zaklenuta kupolí. To ovšem nikdo neuměl, a tak si architekti museli poradit jinak – celý vršek stavby, celou klenutou báň vyřezali z jediného obrovitého bloku kamene.

Ravenna Itálie - Theodorichovo mauzoleum

A co byste dále rozhodně neměli minout? Kupříkladu Neonovo baptisterium ortodoxních, Kapli svatého Ondřeje v archibiskupském muzeu, kde se taktéž nachází slavné vyřezávané křeslo, Františkánský kostel s unikátní zaplavenou kryptou, Sant‘ Apollinare Nuovo s vyobrazením tří králů v ikonických „červených čepičkách“ a San Apollinare in Classe, který se nachází kus za městem.

Ubytování – Booking Ravenna

Související články:

| Rubriky Itálie