Ražanj je klidná chorvatská vesnička

Klidné prostředí, zvuk šumějícího moře, oblázková pláž, blankytné moře – to všechno můžete najít v malém letovisku Ražanj, které si určitě zamilujete.


Ražanj Chorvatsko

Na první pohled zapadlá vesnička, ve které dávají vlci dobrou noc. Je na rozdíl od velkých chorvatských letovisek izolována, proto se nemusíte bát hluku a přecpaných ulic. Nestane se vám, že by pláž praskala ve švech ani kolonáda není přeplněná, protože tu žádná není. Ražanj je klidná a malebná, je spíše pro lidi, kteří si chtějí odpočinout od ruchu velkoměsta, poslouchat zvuky moře a cvrkot cikád.

Ražanj Chorvatsko

Ubytování – apartmány Ražanj

Ubytovat se v Ražanji můžete v apartmánech, kterých je dostatek, hotely tu ještě nestojí. Na kráse to místu neubírá, apartmány jsou velice půvabné a většinou velmi blízko moře. Konkrétně můžu vřele doporučit apartmán Vila Ema (majitel Ivan Šunić), do něhož jezdíme pravidelně již několik let. Ve vile se nachází dva apartmány s vlastní kuchyní a sociálním zařízením, ve dvoře je možno zaparkovat auto, wifi je v ceně.

Ražanj Chorvatsko 2

Ražanj pláže

Pláže v Ražanji jsou tvořeny většinou malými betonovými moly, pozvolný vstup do moře je ojedinělý, ale nachází se zde. Vzhledem k výskytu betonových pláží se můžete dočíst, že Ražanj není zrovna místo vhodné pro děti. Já si však dovolím nesouhlasit, sama mám zkušenost s pláží, která je naopak pro děti vhodná. Mám na mysli nejhezčí a mnou nejvíce využívanou obecní pláž Varoš s pozvolným vstupem do mořem. Než vyrazíte do Chorvatska, nezapomeňte si pořídit boty do vody, v moři se vyskytují ježovky.

Pláž Varos Ražanj Chorvatsko

Jídlo

Pokud zatoužíte po dobrém jídle, můžete zajít na náves, kde se nachází restaurace (kromě toho je zde obchod a informační centrum).

Ražanj výlety

Bohatý noční život v Ražanji neočekávejte, na diskotéky si můžete zajet lodí do nedaleké Rogoznice, která je o poznání větší a rušnější (cesta lodí trvá cca 15 minut, autem je to 13 km). V případě, že neholdujete nočnímu životu, můžete si do Rogoznice zajet přes den na výlet. V městě se nachází dlouhá kolonáda lemována obchůdky, restauracemi a velkým přístavem, v němž kotví majestátné jachty. Kromě Rogoznice stojí za návštěvu malebné chorvatské městečko Trogir (vzdálený 26 km), které je zapsáno do listiny světového kulturního dědictví organizace UNESCO.

rezervujte ubytování

Ražanj bych doporučila všem lidem, kteří si chtějí odpočinout a užít si ničím nerušenou dovolenou.

Ražanj přístav

Rogoznice Chorvatsko

Trogir Chorvatsko

Související:

Napsat komentář