Re-open EU aplikace vám usnadní cestování po Evropě

Re open Europa EU app je pomocník, se kterým hlavně v době stále všudypřítomného onemocnění Covid budete vědět, do jakých zemí lze bez problémů cestovat a odkud se také bezpečně vrátit.


Re-open Europa EU

Hlavně před začátkem letních prázdnin a s tím spojených dovolených je dobré vědět, do jaké země v Evropě můžete vycestovat a jaké zde platí opatření – restrikce.

Pokud sedíte u počítače, pak se podívejte na stránku https://reopen.europa.eu/cs a zde se dozvíte veškeré informace pro cestující.

Re open Europa EU app

Hodně zemí už je „zelených“, což znamená, že cestování tam je v pohodě a často není potřeba ani očkování na covid, ani test či informace o prodělání covidu. Např. když jedete aktuálně do Chorvatska, není nutné nic z tohoto, stačí vám pouze občanský průkaz nebo pas.

TIP: Cestovní doklady do Chorvatska pro cestu autem, vlakem, letadlem

Naproti tomu třeba Polsko je sice také zelené, ale je nutné mít platné očkování, PCR nebo antigenní test, případně info o tom, že jste v posledních měsících prodělali onemocnění Covid-19.

Mnoho dospělých a rodičů se nechalo očkovat právě z důvodu, aby mohli cestovat „bez omezení“, ale pokud cestujete s dětmi, je třeba si dobře zjistit, do kolika let nemusí podstoupit test. Někde to je do 5 let věku, v případě Polska a nově i Řecka až do 12 let, takže když máte děti menší a jste očkovaní, jedete bez problémů.

Situace se ale může změnit, proto sledujte vždy aktuální info na webu nebo přímo v aplikaci, což se určitě hodí, když budete po dovolené cestovat zpět do Čr, abyste měli aktuální informace o případné karanténě nebo dodatečném testu.

Mobilní aplikace ke stažení

  • Android

Související:

Napsat komentář