Recenze hotelu Atali Village na Krétě v Řecku


Atali Village hotel se nachází na ostrově Kréta v Řecku a leží v menším, kopcovitém a poměrně klidném letovisku Bali.

řecko kréta moře loď

Je docela rozsáhlý, tvoří ho několik budov a je usazen ve svahu, ze kterého je opravdu krásný výhled na moře.

atali village hotel bali kréta řecko 1

Kvalita jídla v hotelu

V hlavní budově je recepce a také jídelna s barem. Navazuje venkovní posezení, které je chráněno před sluncem pergolou a obrovskou rozkvetlou buganvilií. Zde bylo možné pohodově trávit čas a přitom si užívat programu all inclusive.

Pokud porovnám all inclusive v tomto hotelu s jinými hotely v Řecku, musím zhodnotit, že zde byl výběr o něco chudší.

To ale určitě neznamená, že musíte hladovět. K dispozici byly kromě hlavních jídel také saláty, moučníky a z ovoce hlavně melouny a pomeranče. Nabídka jídla a pití byla k dispozici pouze v jídelně a u baru, u bazénu a hlavně u moře ji nešlo využít. Ale vzhledem k tomu, že bylo moře vzdáleno asi 5 minut cesty, přes málo frekventovanou silnici, nebyl problém se v případě potřeby do hotelu vrátit.

TIP: Recenze nejlepších hotelů na ostrově Kréta – Top 10.

Náš pokoj byl v jedné z novějších budov ve druhém patře. Veškeré dění kolem jsme mohli sledovat z docela prostorného balkonu, jak je vidět z fotografie.

atali village hotel bali kréta řecko 2

Výhled směřoval přímo na bazén, protější terasu, která byla na střeše hlavní budovy a především jsme se kochali pohledem na moře.

Ráno jsme měli jedinečnou možnost sledovat východ slunce, viz. foto.

atali village hotel bali kréta řecko 7

Jedinou nevýhodou této polohy byl občasný hluk, který se linul od bazénu, kde probíhala cvičení s animátory – Alexandria club.

Invia Kréta

Vybavení pokoje bylo jednoduché. Dvě postele, stolky, televize a klimatizace. Horší byla koupelna. Té by modernizace neuškodila. Starý sprchový kout neměl závěs a celkově nepůsobila úplně útulně.

atali village hotel bali kréta řecko 6

Nijak jsme to ale neprožívali, protože jsme stejně většinu času trávili na pláži, v městečku nebo na výletech autem po Krétě.

Pokoje, které byly v přízemí vedly do moc hezké zahrady. Tu tvořily upravené zelené živé ploty, ozdobné zítky, palmy, vzrostlé fíkusy, spousta růží a dalších kvetoucích rostlin.

atali village hotel bali kréta řecko 3

Panorama kolem bylo kopcovité a ve spojitosti s výhledem na moře byl tenhle pohled opravdu uvolňující.

atali village hotel bali kréta řecko 5

Největší řecký ostrov Kréta můžete dohledat i pod názvem Candia, řecky se řekne Κρήτη a anglicky Crete.

atali village hotel bali kréta řecko 4

Večer se pravidelně konala diskotéka a někdy karaoke. Vše jsme opět sledovali z balkonu a u karaoke jsme se většinou dobře pobavili.

Letovisko Bali je plné menších taveren, barů a obchůdků. Vybrat si zde můžete ze tří větších písečných pláží, ta naproti našemu hotelu byla čistá, nepřeplněná, a to i přesto, že sezóna byla v plném proudu. Hotel sice nebyl z nejmodernějších, svůj účel ale splnil a neměli bychom problém se do něj vrátit.

zájezdy

Last minute zájezdy Kréta Řecko, recenze, hotely a ubytování

Zobrazit recenze hotelu Atali Village a nejlepších hotelů na Krétě.

Vyhledat zájezdy na Krétu od všech cestovek na Invia.cz.

Vybrat ubytování na Booking.com.

Levné letenky Kréta – Letiště jsou na Krétě dvě, Chania a Heraklion.

Autopůjčovna na Krétě – Včasná rezervace online ušetří pár euro ;-)

Také se může hodit

Mapa Kréty

Kréta wikipedie

Turistické zajímavosti

Kam na Krétu

Rozloha ostrova Kréta je opravdu velká, západní část, kde jsou hotely kolem hlavního města Chania a mohli jste si přečíst i recenzi hotelu Elotia v letovisku Agios Apostoli, je nádherná a tak neuděláte chybu, ani když dovolenou strávíte v této části ostrova.

Někteří cestovatelé hledají poznávací zájezd a zároveň chtějí, aby to byla nejlevnější dovolená ideálně alespoň s polopenzí, ale to se málokdy povede. Sami se podívejte, jaká je cena zájezdů na Krétu.

Kdo hledá dovolenou v Řecku, nevyhne se asi spojení Kréta a uprchlíci, ale na rozdíl od ostrova Kos nebo Lesbos je tento ostrov dost velký a i kdyby sem přijeli, což je nepravděpodobné, pak tady na ně rozhodně asi ani nenarazíte.