Recenze hotelu Avliga Beach v Bulharsku (nyní Flamingo Beach)

Avliga beach je menší hotel na Slunečném pobřeží v Bulharsku. Má dva bazény, vířivku a moře hned za rohem. To jsou důvody, proč jsme sem vyrazili na dovolenou.


Bulharsku na dovolené jsme poprvé a protože nemáme rádi hotely velké, panelákového typu, kterých je zde spousta, vybírali jsme ten, který bude menší, klidnější a nebude to daleko k moři.

A to je přesně tento. Nyní se jmenuje Hotel Flamingo Beach ex Avliga Beach.

hotel avliga beach slunečné pobřeží bulharsko

Ubytování v hotelu Avliga na Sunny Beach v Bulharsku

Autobus vysadil turisty u mnoha hotelů, ale řekl bych, že ten náš, Avliga beach, byl jako jediný hned u pláže a navíc neměl 10 pater a 500 pokojů jako některé jiné „paneláky“, co jsme viděli.

Jak se ubytovat

avliga beach hotel slunečné pobřeží bulharsko ubytování

dojedete z letiště na místo a vysadí vás u hotelu, jděte na recepci, kde vám recepční sdělí informace co a jak. Opět jsem se pobavil a to nejlepší najdete v článku hlášky Čechů v Bulharsku, podobný tomu, které jsem psal o Češích na dovolené v Řecku.

Protože je dáno, že na ubytování máte nárok až od 14h, nečekejte, že bude pokoj připravený hned, jak se v hotelu objevíte. My přijeli v půl desáté a na pokoj jsme se dostali až ve 12, ale i tak to je úspěch.

Zavazadla jsme  si mohli uložit do místnosti za recepcí, která byla zamčená. A tudíž nebylo nutné je hlídat po celou dobu.

Okolí hotelu

Protože zde v den příjezdu nebylo extra vedro, na které jsme z dovolených u moře v Řecku zvyklí, vyrazili jsme prozkoumávat okolí a hlavně se najíst, protože na snídani jsme nárok dnes neměli, jelikož máme polopenzi, takže až večeře byla v plánu.

Hned vedle hotelu je restaurace McDonalds, kde jsme utratili prvních 50 leva, ale pochutnali si. U Mekáče na pláži u moře jsme ještě nejedli :)

mc donalds sunny beach bulharsko

Avliga Beach recenze

Protože právě  třeba i vy se chystáte do Bulharska a nevíte, jaký hotel vybrat, čtěte moji recenzi. Sám jsem opravdu nikde na českém internetu žádnou nenašel, maximálně recenze na Invii nebo Bookingu, tak zde je můj souhrn z července 2017 včetně aktuálních informací.

Stravování a restaurace

Měli jsme polopenzi, takže „jen“ snídaně a večeře, ale výběr je velký, takže se nasytí každý.

Snídaně

Nají se každý, kdo má rád maso, zeleninu, mléčné výrobky, ale i sladké hned po ránu.

Bylo z čeho vybírat – pečivo – několik druhů chleba a housek, sladké buchty, slané preclíky, salám, šunka, zelenina, papriky, rajčata, okurky, míchaná vajíčka, vařená vejce na tvrdo, smaženky, párky, klobásky, polívka, čočka (místo fazolí – škoda). Marmeláda, med, nutela, bílý jogurt, mléko, kukuřičné lupínky a kuličky, takže pokud vaše děti toto jedí i doma, budou spokojené. Mohli jste si dát i jablko nebo několik druhů sušenek. K pití byla šťáva, no jako citronová, ale vše zde dost ředí, takže hodně „light“. Klasika, čaj, káva, kakao a mléko do kávy nechybělo.

Snídaně v Avliga beach hotelu v Bulharsku 1 Snídaně v Avliga beach hotelu v Bulharsku 2 Snídaně v Avliga beach hotelu v Bulharsku 3 Snídaně v Avliga beach hotelu v Bulharsku 4 Snídaně v Avliga beach hotelu v Bulharsku 5 Snídaně v Avliga beach hotelu v Bulharsku 6 Snídaně v Avliga beach hotelu v Bulharsku 7 Restaurace Avliga beach hotel Bulharsko

Snídaně – po příjezdu nedostanete snídani, pokud přijedete ráno a máte-li jako my polopenzi. Popisoval jsem to v úvodu. Někdo možná namítne, že jedině s All Inclusive je to ta pravá dovolená. ALE – v tom případě by naše rodina platila za jídlo 2x, neboť hodně cestujeme a vlastně bychom si obědy museli platit 2x. Takže má osobní rada, raději delší pobyt s polopenzí (11/12 dní) než 7/8 dní s all inclusive. Navíc se i víc opálíte :)

A nikdo se asi k moři nejede cpát jídlem, ale užít si to sluníčko, pohodu, dovolenou. Navíc když se dobře nasnídáte, k obědu stačí ovoce a u večeře se zase najíte dosyta :)

Každý dostane na ruku tento pásek, aby se poznalo, že jste ubytováni právě zde a máte nárok na stravování.

hotel avliga beach pásek na ruku

Je z jakéhosi papíru a třeba dcera si jej měnila snad 5x. Ale není to problém, na recepci to vymění bez problémů.

Večeře

Večeře byla prvním jídlem, které jsme zde první den v hotelu měli, takže jsme byli zvědavi, co nám po těch několika letech večeření v Řecku bulharská kuchyně přichystá.

A musím říct, chutná nám zde.

Na výběr bylo mnoho zeleniny, zeleninové saláty – několik druhů, opečený lilek, brambory „jako francouzské“,  obalovaný balkánský sýr, mleté maso a šišky z mletého masa (jako karbanátky), občas ryba, zeleninová rizota jako přílohy rýže, hranolky, kukuřice.

K pití bylo na výběr opět šťáva jako k snídani a voda. V porovnání s Řeckem se zde při polopenzi nápoje k jídlu neplatí, pokud si tedy neobjednáte jako já pivo, to stálo 2,5 Leva. Ale dobré bylo a spalo se mi po něm parádně :)

Dezertů je také dost a každý den jiný.

A pozor na to, až budete stát ve frontě na jídlo, Rusové neřeší, že přijdou po vás. Oni mají asi větší hlad, takže předbíhají bez problémů každý den opakovaně.

Na dveřích restaurace je anglicky psáno, že je zákaz vynášení jídla a kdo bude přistižen, bude platit pokutu. Než jsme si toho všimli, jednou jsme nesli po snídani 2 jablka pro děti. Recepční sice koukala, ale nikdo nic neřekl. Příště už jsme ale raději vše snědli u stolu :)

Pokoje a ubytování

Byli jsme zde 3 dospělí a 2 děti, takže jsme obývali dva pokoje. V každém pokoji je velká manželská postel, pak menší postel a přistýlka, pokud jste na pokoji 4.

Koupelna je také prostorná, nechybí sprchový kout, wc a umyvadlo. WC je klasické jako v ČR a papír se zde také splachuje do záchodu, ne jako v Řecku, kde se dává do koše vedle wc.

Větší pokoj měl výhled na bazén a malý balkon, druhý pokoj byl na druhou stranu do ulice také s balkonem.

Hotel Avliga beach - Slunečné pobřeží Bulharsko 31

Přestože v některých recenzích je psáno jaký je zde hluk, v noci jsme zavřeli dveře na balkon a spali až do rána v klidu. Takže asi tak. Měli jsme oba pokoje ve druhém patře.

Větší bordel než občas projíždějící koně pod okny dělaly malé ruské děti, které snad v noci ani nespí. Pokud je budete mít za sousedy, doufejte, že jim bude fungovat net a bude ticho, jinak budou závodit po chodbách až do půlnoci za řevu a mlácení dveří od pokoje. A to jsem si myslel, že české děti to občas také dovedou, tak omluva, ruské „vedou“ :)

Výtah

Hotel je 4-patrový, ale nebojte se, nebudete muset tahat kufry po schodech, jsou zde dva prosklené výtahy, ze kterých je parádně vidět, kam až jedete.

Internet a Wifi

Dnes se již bez internetu málokdo obejde, zde je bohužel placený.

7 Leva / den, 35 lv/týden.

Pokud ale zasurfujete po okolí, dá se chytit free Wi-fi z hotelu Čajka (Chaika), což je velký hotel hned vedle Avliga beach. Jinak po Slunečném pobřeží je několik free wifi hotspotů, pokud je ale na ně připojeno mnoho turistů, není možné se spojit. Ráno to ale často není problém.

Kdo ale máte internet v mobilu zaplacený v ČR, roaming v Bulharsku lze bez problémů zde využít, ale nepřečerpejte svůj datový limit, jinak budete platit navíc.

Bazén

Jsou zde bazény dva (resp. 3), ten větší je hluboký asi 130cm, takže i děti školou povinné se zde neutopí. Synovi je 7 let a stačil.

Pak je tu bazén menší s hloubkou 60cm pro prcky a pak také vířivka.

Nechybí sprcha vedle bazénu, kde si můžete osprchovat nohy nebo celé tělo, až přijdete z pláže a budete celí od písku. Voda je zde ale sakra ledová (naštěstí jen v té venkovní sprše).

Hotel Avliga beach - Slunečné pobřeží Bulharsko 34

Moře a pláž

K moři dojdete kolem „Mekáče“ ani ne po 50 metrech, jak píše cestovka. Mě to trvalo skoro 3 minuty.

Pláž je písčitá, lehátek je zde snad 10 řad a díky tomu, že Slunečné pobřeží (Sunny beach) má na délku cca 8 km, se sem vejde každý.

sunny beach písečná pláž slunečné pobřeží bulharsko

My máme pro děti vlastní stan, takže bylo kde se schovat.

Cena za slunečník a 2 lehátka je 18 leva / den. Upřímně, to už je lepší projíst :)

sunny beach písečná pláž slunečné pobřeží bulharsko

Restaurace – kde se najíst v okolí

Možností, kde se najíst na Slunečném pobřeží, je opravdu mnoho. Nají se každý, kdo má rád místní lokální jídlo, ale i ten, kdo musí mít svůj Fastfood jako McDonald, KFC, Subway a další.

Kouření

Kdo si rád krátí život tímto nesmyslným smradem, ten zde bude v sedmém nebi, snad kromě vnitřního prostoru restaurace se zde čmoudí všude, u bazénu, u snídaně oběda i večeře. Bohužel.

Co je ještě v hotelu

  • Supermarket – no spíše miniobchod, kde ale koupíte drobnosti, které vám chybí.
  • Holič
  • Masáže
  • Posilovna
  • Směnárna – čtěte, kde sehnat Leva
  • Půjčovna aut u hotelu
  • Tenisové kurty přes ulici

Kde najdete další recenze na hotel Flamingo Beach Bulharsko

Invia.cz

Booking.com

Napsat komentář