Recenze hotelu Costa Caleta na ostrově Fuerteventura


Tento rodinný hotel se nachází na kanárském ostrově Fuerteventura, v letovisku Caleta de Fuste, jen pár minut chůze od několika zátok s písčitými plážemi a krásných výhledů z útesů. Při příjezdu vás na recepci vřele přivítají tradičním místním drinkem Sangria a vy víte, že jste tu správně.

Vyžití v hotelu

Je pestré, pokud vás v letních měsících nezláká animační tým na taneční lekci či vodní gymnastiku v hotelovém bazénu, můžete vystoupat po schodech až na střechu hotelu, kde se nachází sluneční terasa s bazénkem pro děti, vířivkou  a menším bazénem pro dospělé. Zde můžete v klidu nerušeně relaxovat při výhledu na nekonečnou modř oceánu. Společnost vám bude dělat míchaný drink z připraveného samoobslužného minibaru. Na střeše druhé budovy hotelu si zase můžete zahrát zdarma minigolf. Hotel je vybaven i posilovnou, pokud by se někdo nechtěl během dovolené dostat z formy. Samozřejmostí je i hřiště pro děti.

Hotelové pokoje

Jsou prostorné, čisté a hlavně vybavené klimatizací. Výhled na oceán z balkonu ale bohužel spíše nečekejte, vzhledem k situování balkonu směrem do vnitrobloku s bazény.

Poté co vyzkoušíte všechny možnosti zábavy v hotelu, jistě rádi doplníte energii v hotelové restauraci, která nabízí jak klasickou evropskou kuchyni, na kterou jsme zvyklí z domova, tak samozřejmě i místní speciality, zejména dary moře. Míchaný alko či nealko drink na vytrávení si můžete dát poté na baru, hned vedle recepce. A večer se můžete rozhodnout, zda ho strávíte v rytmu tance a hudby na večerním programu a nebo se vydáte na noční průzkum okolí hotelu.

Nákupní možnosti

Ať už suvenýry, restaurace nebo místní supermarkety se také nachází v těsné blízkosti. Kanárské ostrovy spadají pod Španělsko, budete se tu tedy cítit bezpečně i v noci – myšleno po nákupních ulicích a kolem pobřežní promenády.

Zastávka autobusu na výlety po okolí je hned před hotelem, doporučuji ale využít služby zapůjčení auta, kterým můžete za jeden den procestovat celý ostrov a neřešit žádné jízdní řády.

Hotel se nejen nachází v krásném prostředí, ale také nabízí všechny služby, které si může host přát a jako bonus je dostane vždy s úsměvem na tváři.

Vyberte si zájezd na Kanáry

Související:

Palmitos Park – nádherná zoo uprostřed skalnatého údolí na Gran Canarii