Recenze hotelu Edelweiss Zlaté písky v Bulharsku

Minulé léto jsme se rozhodli strávit dovolenou v Bulharsku a zjistit, zda je opravdu pravda to, co o této krajině říkají a píšou mnozí turisté a dovolenkáři. Samozřejmě jsme si přečetli předem více recenzí a hodnocení této lokality a prohlédli několik hotelů, hlavně těch se třemi hvězdičkami.

Edelweiss hotel Zlaté Písky

Nakonec jsme se rozhodli vyrazit na dovolenou na Zlaté písky do 4-hvězdičkového hotelu Edelweiss. Byla to celkem lákavá nabídka last minute na 12 dní letecky. Letěli jsme 9.srpna, kdy už léto bylo v polovině a obávali jsme se, že nám nevyjde počasí a bude tam chladno a deštivo. Naštěstí se tak nestalo, právě naopak, když jsme vystoupili z letadla na letišti Varna, tak nás ovanul příjemný teplý vítr a sluníčko pálilo na hlavy. Byli jsme mile překvapení, protože tak pěkné slunečné počasí jsme nečekali.

Cesta z letiště do našeho hotelu byla sice delší, cestovali jsme téměř hodinu, ale čas nám utíkal rychle, protože jsme se  kochali neznámým novým prostředím. Trochu jsme měli obavy i ze samotného hotelu a ubytování, i když jsme viděli fotky na internetu, ovlivněni negativními recenzemi jiných dovolenkářů, jsme přece jen měli obavy, zda jsme vybrali správně. 

Když jsme dorazili do cíle, nastal okamžik překvapení, ale by to velmi příjemné a také jsme měli dobrý pocit. Náš hotel byl stejně tak pěkný zvenčí i zevnitř. Na recepci nás přivítali milí, usměvaví zaměstnanci, hned se nás ujali a začali nás ubytovávat. Celý ten proces trval snad 30-40 minut a už jsme měli klíče od pokoje a mohli se jít ubytovat.

Bulharsko Zlaté písky hotel Edelweiss

Další milé překvapení nás čekalo v samotném pokoji, který zářil čistotou, svěží vůní moře a pěkným sociálním zařízením. Menší nevýhodou bylo, že jsme měli pokoj blízko u výtahu, který byl dost hlučný, ale to nebyl až tak velký problém, protože jsme chodili každý den na pláž a toulat se po okolí. V pokoji jsme se zdržovali jen večer, takže nám to vůbec nevadilo.

Bulharsko Zlaté písky hotel Edelweiss 3

Bulharsko Zlaté písky hotel Edelweiss 4  Bulharsko Zlaté písky hotel Edelweiss 6

Bulharsko Zlaté písky hotel Edelweiss 5

Naše dovolená obsahovala stravování all inclusive, což bylo velmi výhodné a praktické. Nemuseli jsme řešit stravu ani nápoje, vše jsme měli v ceně. Jídelna byla velmi rozsáhlá, pěkně upravená a čistá. Zaměstnanci hotelu pravidelně chodili a odnášeli použité nádobí, přinášeli čisté nebo doplňovali nové dle potřeby. Nikdy se nám nestalo, že by byl nedostatek talířů, sklenic nebo příborů. Jídlo se podávalo samoobslužnou formou, výběr byl velmi bohatý a pestrý. Každý den na oběd připravili nějakou bulharskou specialitu a po obědě byly koláčky nebo zmrzlina. Vyzkoušeli jsme různá jídla, hlavně ty, které jsme neznali a byly velmi chutné. Mě nejvíce chutnaly těstoviny, které miluju a pak prázdné kornoutky od zmrzliny, těch jsem se nemohla nabažit :)

Víte, že tento rok létají Češi nejčastěji právě do Bulharska?

Součástí hotelu byla i velká prostorná terasa se stoly a židlemi, kde jsme se také mohli stravovat. Hned vedle byl bazén s lehátky, které byly pravidelně obsazeny hotelovými hosty a hlavně rodiny s dětmi.

V hotelu na poschodí se nacházel Lobby bar, který byl otevřený až do 23.00 hod, zde jsme se mohli posadit na pohodlná křesílka se stolky. Na menším prostoru byl rozložený stůl na stolní tenis, který byl pro dovolenkáře také velkým lákadlem. Bylo zde i mnoho animátorů, kteří každý den vytvářeli zábavný program pro děti, ale i dospělé.

Bulharsko Zlaté písky hotel Edelweiss 7

Co považuji za mínus, byla vzdálenost pláže od hotelu. Pěšky díky naučené zkratce / dost strmé a zničené schody / nám cesta na pláž trvala 5-8min. Tam byla cesta kratší, protože jsme šli dolů z kopce, zpět déle, díky stoupání do kopce a unavení z plavání, slunce a pláže. Hotel měl však k dispozi i takový menší mikrobus, který vozil lidi na pláž za nějaké 2-3 minutky, nevýhoda byla, že jezdil jen jednou za hodinu a z pláže poslední „spoj“ jen v 16:30h. Pouze 2x jsme využili tento způsob dopravy, když se nám opravdu nechtělo jít na pláž pěšky. No neodradila nás ani tato delší cesta, protože moře bylo krásně čisté, příjemně zahřáté, samotná pláž velká, jemný, měkký písek jsme ani necítili pod nohami a celkem rovný terén, že se dalo ležet a slunit na osušce, nepotřebovali jsme ani lehátko.

Přečtěte si i článek o hotelu Yavor Palace na Slunečném pobřeží.

Blízko u pláže byla ulice plná stánků, obchodů se suvenýry, různé atrakce pro děti, mnoho směnáren i menší banka k dispozici. Kurzy byly přibližně stejné, jen ve směnárně to je někdy riziko, že cizinec se dá lehce oklamat. Nejlepší je si vyměnit peníze ještě před dovolenou ve své zemi a na dovče měnit pouze v nutnosti.

Bulharsko Zlaté písky hotel Edelweiss 1

Bulharsko Zlaté písky hotel Edelweiss 2

Nic z negativního, co jsme o této zemi četli a slyšeli, se nám nepotvrdilo. Byli jsme maximálně spokojeni s ubytováním, hotelem, stravou a také samotnou pláží. Je pravda, že Bulharsko patří mezi chudší a ekonomicky slabší země a bývalý režim si vyžádal svoji daň. Ale i přesto hodnotím domácí obyvatele jako milé, srdečné, ochotné poradit, pomoci, jako lidi, kteří si váží všech turistů a jsou vděční za jakoukoliv práci i přes velmi nízkou mzdu.

Dovolenou v Bulharsku a konkrétně v této oblasti, kde jsme byli my, vřele doporučuji.

Zájezdy, recenze hotelů a ubytování

Zobrazit recenze hotelů v Bulharsku.

Vyhledat zájezdy do Bulharska od všech cestovek na Invia.cz.